Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vozacka dozvola
Work and Travel forum > Work&Travel program > Idem u USA
Pages: 1, 2
NERVOUS
mozes da pozajmis kola od nekog. Bitno je samo da su osigurana. Ja sam recimo polagao na kolima od firme u kojoj sam radio smile.gif
belch
QUOTE(NERVOUS @ May 19 2008, 02:55 PM) *

mozes da pozajmis kola od nekog. Bitno je samo da su osigurana. Ja sam recimo polagao na kolima od firme u kojoj sam radio smile.gif

fala lepo drinks.gif
FallenOne
Ima li neko informacije u vezi dozvole za drzavu Missouri? Koja pravila tamo vaze?
Pozdrav
Xenon
QUOTE(Desha @ May 14 2008, 10:33 PM) *

Ja sam vala dosta iznajmljivao auta u USA i svaki put su mi trazili medjunarodnu. Ipak to sve zavisi od drzave do drzave. Ovo sto sam rekao odnosi se na Nevadu. Mozda gresim, ali u mom slucaju je tako bilo.

a da li možda znaš proceduru za dobijanje njihove vozačke?
duleza
QUOTE(Rocafuerte @ Feb 13 2007, 06:25 AM) *

Kako je u Kaliforniji?! Jel zna neko?

Sve informacije vezano za vazenje medjunarodne vozacke dozvole se mogu dobiti na telefonu amss meni na primer medjunarodna vazi na aljasci 6 meseci od dana kada udjem na teritoriju aljaske posle toga moram da polazem voznjuj za njihovu vozacku dozvolu!!!
essad
Nalazim se trenutno u USA (Wyoming) i interesujeme u kojim drzavama daju vozacku dozvolu duze od vazece vize J1, i na koji vremenski period...

Ako bi neko to napisao listu sto pre bio bih mu zahvalan...
johnnypunx
moja ortakinja je u vajomingu izvadila njihovu dozvolu do jaja brzo i bez cimanja.
ja sam vozio po koloradu,californiji i nju jorku.vozio tudja,svoja i iznajmljena kola.nikad nisam imao frke sa medjunarodnom dozvolom(2000din)ali eto nasu dozvolu nisu hteli ni u kafani da mi priznaju.
to je vise kako ti se potrefi.inace njima je mnogo vaznije da li si pijan i da li su ukradena kola.to ce proveriti a za ostali ih manje vise boli dupe. blink.gif
essad
Ljudi ne pitam mogu li voziti ili ne mogu vec pitam na koji vremenski period daju strancima sa J1 vizom vozacku dozvolu...
A sve ovo pitam iz prostog razloga - onaj ko ima socijalni broj i vozacku dozvolu na duzi vremenski period moze putovati po celoj Americi raditi bilo gde i niko mu nece traziti vizu, osim ako ne napravi teze prekrsaje...
Ovo pricam iz iskustva mog rodjaka pa bi voleo ako neko ima informacije u kojim drzavama daju na duzi vremenski period VD, na koji vremenski period i pod kojim uslovima (cena, racun u banci, placeni racuni i sl.)...
Znam da u Cikagu daju na 4 godine i to nakon isteka te 4 godine samo se pojavite bez ikakvih drugih dokumenata i produzite na josh 4 ili 5 do 10....
jzd
QUOTE(essad @ Jul 12 2008, 04:43 AM) *

Ljudi ne pitam mogu li voziti ili ne mogu vec pitam na koji vremenski period daju strancima sa J1 vizom vozacku dozvolu...
A sve ovo pitam iz prostog razloga - onaj ko ima socijalni broj i vozacku dozvolu na duzi vremenski period moze putovati po celoj Americi raditi bilo gde i niko mu nece traziti vizu, osim ako ne napravi teze prekrsaje...
Ovo pricam iz iskustva mog rodjaka pa bi voleo ako neko ima informacije u kojim drzavama daju na duzi vremenski period VD, na koji vremenski period i pod kojim uslovima (cena, racun u banci, placeni racuni i sl.)...
Znam da u Cikagu daju na 4 godine i to nakon isteka te 4 godine samo se pojavite bez ikakvih drugih dokumenata i produzite na josh 4 ili 5 do 10....

QUOTE(essad @ Jul 12 2008, 04:43 AM) *

To na koliko dobijas vozacku i sta treba da "prineses" za istu zavisi iskljucivo od zakona doticne drzave. Da bi saznao konkretnije informacije o zakonima pojedinih drzava-jednostavno odes na DMV zeljene drzave i malo prosvrljas sajtom trazeci info. U vecini drzava je moguce izvaditi samo na trajanje J1.
Ipak, ja sam izvadio bas u Chicagu gdje traze konkretno: SS broj, drugi identifikacioni dokument (pasos-isteknut ili ne-niko ga ni ne otvori dalje od glavne strane) i pismo na neku adresu u Chicagu na tvoje ime (ovo mozes i da namjestis-posaljes sam sebi pismo kod nekog drugara na adresu...). Zackoljica je da moras polagati u autu koje ima IL tablice tj. IL osiguranje. Dakle kljuc je imati makar nekoga tamo (jer ne mozes polagati u rentiranom autu...).
A sada najsladje-citav proces traje krace od 90minuta (ukljucujuci voznju, testove, pregled ociju i vadjenje vozacke)...
Deusdies
Hmm, zna li neko nešto o tome vezano za državu Washington?
banjov@t-com.me
Pozdrav ljudi...da malo aktiviramo ovu temu smile.gif !Posto vidim da se pravila sto se tice ove medjunarodne vozacke dozvole razlikuju od drzave do drzave moze li neko da mi kaze kakva su pravila za drzavu maine i da li se tamo sa medjunarodnom vozackom moze uzeti renta car?
elefteros
baci pogled ovde

http://www.dmv.org/me-maine/
alexadj
Zna li neko da li se jos uvek u Cikagu ( ili bili gde) moze dobiti vozacka na 5 godina?

Drug mi rece da su ta vremena prosla, da od prosle godine samo koliko ti vazi viza

Zna neko nesto blink.gif
technotronic
QUOTE(alexadj @ May 17 2010, 07:57 PM) *

Zna li neko da li se jos uvek u Cikagu ( ili bili gde) moze dobiti vozacka na 5 godina?

Drug mi rece da su ta vremena prosla, da od prosle godine samo koliko ti vazi viza

Zna neko nesto blink.gif

mislim da vazi na 5 god...ali nemoze se vise vaditi ako ti je viza istekla to je sada novo pravilu u cikagu
Vl_Pa
Da ne zna neko kako je u Wisconsin-u, na koliko se izdaje dozvola?
Ninj@
QUOTE(Vl_Pa @ May 17 2010, 11:49 PM) *

Da ne zna neko kako je u Wisconsin-u, na koliko se izdaje dozvola?

odes do cikaga jer je blizu i uzmes je za dan,i vazi ti 5 godina
mikeli
ima li nacina da se polaze njihov vozacki ispit ,a da nemas polozen u srbiji????tj. nemam vozacku happy.gif
zeljko_88
QUOTE(mikeli @ Apr 8 2011, 12:58 AM) *

ima li nacina da se polaze njihov vozacki ispit ,a da nemas polozen u srbiji????tj. nemam vozacku happy.gif

NARVNO....PRIJAVIS SE NA POLAGANJE I RESEN PROBLEM...NE INTERESUJE NJIH DA LI IMAS OVDE...BESPLATNO JE POLAGANJE A AKO POLOZIS ONDA PLACAS KOLIKO SAM INFORMISAN... good.gif
zAZA
googlaj
NAZIV_DRZAVE dmv
(california DMV, NEW YORK DMV) to ti je sajt za te stvari pa ces naci sve podatke u kojoj (saveznoj) drzavi sta treba / koliko/ako kosta itd
mikeli
QUOTE(zeljko_88 @ Apr 8 2011, 08:19 AM) *

NARVNO....PRIJAVIS SE NA POLAGANJE I RESEN PROBLEM...NE INTERESUJE NJIH DA LI IMAS OVDE...BESPLATNO JE POLAGANJE A AKO POLOZIS ONDA PLACAS KOLIKO SAM INFORMISAN... good.gif

uuu syper,eto da rijesim i taj problem preko leta yahoo.gif yahoo.gif ,hvala na odgovoru
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.