IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

www.radiiputuj.com           

Reply to this topicStart new topic
> Kako Da Dobijem Radnu Vizu u Americi, Pomozite Treba Mi Pomoc Oko Dobijanja Radne Vize U americi
STEFAN^NBG
post Feb 12 2009, 05:01 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 4,677

USA location: Cikago
Job: Kamijondzija

E Ovako Imam Zavrsenu Srednju Saobracajnu Skolu u Zemunu Za Profesionalnog Vozaca,sto znaci da imam dozvole za voznju kamiona sa prikolicom i tako dalje,nego nezelim da duzim,Treba Mi pomoc,zelim da odem u Ameriku i da radim tamo kao vozac kamiona,ili ti kamijondzija,Cuo sam da se tamo za te poslove dobro zaradjujei dobro placa,zelim da znam dali je ikako moguce da odem tamo da radim,MOLIM VAS POMOZITE MI ZELIM DA ZNAM KAKO STA I GDE,i Dali se Placa Ta VIZA???????/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karabaja
post Feb 12 2009, 05:09 PM
Post #2

Advanced Member

Member No.: 4,612

QUOTE(STEFAN^NBG @ Feb 12 2009, 06:01 PM) *

E Ovako Imam Zavrsenu Srednju Saobracajnu Skolu u Zemunu Za Profesionalnog Vozaca,sto znaci da imam dozvole za voznju kamiona sa prikolicom i tako dalje,nego nezelim da duzim,Treba Mi pomoc,zelim da odem u Ameriku i da radim tamo kao vozac kamiona,ili ti kamijondzija,Cuo sam da se tamo za te poslove dobro zaradjujei dobro placa,zelim da znam dali je ikako moguce da odem tamo da radim,MOLIM VAS POMOZITE MI ZELIM DA ZNAM KAKO STA I GDE,i Dali se Placa Ta VIZA???????/

Jok,ne placa se biggrin.gif
To ti je h2b viza,imas na sajtovima agencija sve objasnjeno......A ove godine na tu vizu zaboravi....
+Quote Post
STEFAN^NBG
post Feb 12 2009, 05:14 PM
Post #3

Newbie
*

QUOTE(karabaja @ Feb 12 2009, 06:09 PM) *

Jok,ne placa se biggrin.gif
To ti je h2b viza,imas na sajtovima agencija sve objasnjeno......A ove godine na tu vizu zaboravi....

HEHEHE ALI NERAZUMEM ZASTO DA ZABORAVIM NA TO
+Quote Post
karabaja
post Feb 12 2009, 05:15 PM
Post #4

Advanced Member

QUOTE(STEFAN^NBG @ Feb 12 2009, 06:14 PM) *

HEHEHE ALI NERAZUMEM ZASTO DA ZABORAVIM NA TO

http://www.workandtravelforum.com/forums/i...amp;#entry10107

+Quote Post
Coolrunner
post Feb 12 2009, 10:18 PM
Post #5

Advanced Member

Member No.: 4,118

Cek, sad vidim ovu temu, nakon iste ovakve na drugom delu foruma.

E sad vec ne mogu da cutim - bezobrazluk.

Kada bi svi otvorili po 2 i vise tema za isto pitanje, na sta bi ovaj forum licio???
+Quote Post
Jfa_Kg
post Feb 13 2009, 05:20 AM
Post #6

Advanced Member

From: Chicago
Member No.: 4,167

USA location: Chicago
Job: JFA Transportation INC

QUOTE(STEFAN^NBG @ Feb 12 2009, 06:01 PM) *

probaj da dodjes na neku foru tipa spasilac, kazino itd. pa onda vozi kamion ovde, samo malo da te razocaram, to sto imas u srbiji raznorazne kategorije ovde ti se ne vazi (imao sam i ja iz vojske smile.gif ). Moraces da polazes za kamion ispocetka i naravno da imas 21god, druga stvar polaganje za kamion se sastoji iz 5 delova, prva 3 dela su testovi,

1. General Knowledge (250 pitanja za ucenje padaju 30 na ispitu)-engleski
2. Airbrakes (70 pitanja padaju 25 na testu)-engleski
3. Combination wehicle (75 pitanja padaju 25 na testu)-engleski

4. pretrip inspection ( najtezi deo testa ispitivanje svih delova kamiona usmeno naravno na engleskom)

5. Voznja

Da bi sve ovo polozio za 50 dolara moras imati svoj kamin ili nekog doooobrog prijatelja koji vozi pa da ti izveze kamion za polaganje a za pretrip ima da se namucis od ucenja..

U slucaju tj u 99% slucajeva kad nemas kamion ili nekog da ti izveze u zakazano vreme jer se polaze na zakazivanje, moras da ides u skolu kada polozis prva 3 dela tj testa i to zadovoljstvo kosta pored gore navedenih 50$ jos 2500$.

Srecno...
+Quote Post
STEFAN^NBG
post Feb 13 2009, 01:56 PM
Post #7

Newbie
*

QUOTE(Jfa_Kg @ Feb 13 2009, 06:20 AM) *

probaj da dodjes na neku foru tipa spasilac, kazino itd. pa onda vozi kamion ovde, samo malo da te razocaram, to sto imas u srbiji raznorazne kategorije ovde ti se ne vazi (imao sam i ja iz vojske smile.gif ). Moraces da polazes za kamion ispocetka i naravno da imas 21god, druga stvar polaganje za kamion se sastoji iz 5 delova, prva 3 dela su testovi,

1. General Knowledge (250 pitanja za ucenje padaju 30 na ispitu)-engleski
2. Airbrakes (70 pitanja padaju 25 na testu)-engleski
3. Combination wehicle (75 pitanja padaju 25 na testu)-engleski

4. pretrip inspection ( najtezi deo testa ispitivanje svih delova kamiona usmeno naravno na engleskom)

5. Voznja

Da bi sve ovo polozio za 50 dolara moras imati svoj kamin ili nekog doooobrog prijatelja koji vozi pa da ti izveze kamion za polaganje a za pretrip ima da se namucis od ucenja..

U slucaju tj u 99% slucajeva kad nemas kamion ili nekog da ti izveze u zakazano vreme jer se polaze na zakazivanje, moras da ides u skolu kada polozis prva 3 dela tj testa i to zadovoljstvo kosta pored gore navedenih 50$ jos 2500$.

Srecno...

nema veze ko ga jbe plati cu ali u svakom slucaju bice mi lakse za poloziti kad vec ima dozvolu nego da polazem kao prvi put usustini to je sad lako jedino ce biti problem de da nabavim kamion jer ga nemam!!!!
+Quote Post
serbian2k
post Feb 15 2009, 09:08 PM
Post #8

Advanced Member

Member No.: 3,381

USA location: washington dc
Job: direktor

Druze da te ja malo posavetujem (smatram da sam kompetentan smile.gif). Ako imas sve navedeno, ostani ovde i pocni da vozis za neku firmu iz eu (tipa Slovenija), ima mnogo mogucnosti, to pouzdano znam. Pare koje ces ovde praviti sa medjunarodnom voznjom su priblizne onima tamo (ako budes radio kao i tamo sto bi), s tim da neces morati dati vise od 6000$ da odes tamo.

poz
+Quote Post
Jfa_Kg
post Feb 16 2009, 08:24 PM
Post #9

Advanced Member

From: Chicago
Member No.: 4,167

USA location: Chicago
Job: JFA Transportation INC

serbian 2k je u pravu ako vec hoces da vozis kamion vozi po evropi, imam bar 10 drugara koji sad voze kamion a dosli su prosle godine, i ja sam hteo to da radim ali se bar u ovo vreme ne isplati videcemo kada krene leto, oni voze po 25 dana bez dolaska kuci znaci spavanja u kamionu cekanja na truck stopovima, kvare se kamioni, raznorazna nevremena i na kraju u ovo ludo vreme u americi ne zarade ni 2500..... Dok ja te pare pravim radeci 4-5 sati dnevno Valet, moj cimer radi Valet na malo bojim mestima i zaradjuje vise od $4000 mesecno pa ti vidi sta se vise isplati voziti 25 dana bez prestanka ili raditi svaki dan od 5 popodne do 10 za istu ili bolju kintu....

+Quote Post
STEFAN^NBG
post Feb 16 2009, 09:21 PM
Post #10

Newbie
*

E Pa STa Drugo Da Vam KaZem NEGO DA SE ZAHVALIM BILI STE MI OD POMOCI..... NEGO KAD STE VEC TU TEO BI DA PRIJUPITAM NESTO OKO J-1 VIZE ZA USA.... DALI JA SA NJOM MOGU DA BORAVIM PO SELOJ AMERICI....RECIMO UZMEM RENT CAR I IZ DRAZVE IOILNIOS NZM KAKO VEC RECIMO OD CIKAGA DA IDEM DO NJUJORKA A DA MI NEPRAVE PROBLEME PANDURI....
+Quote Post
karabaja
post Feb 16 2009, 09:25 PM
Post #11

Advanced Member

QUOTE(STEFAN^NBG @ Feb 16 2009, 10:21 PM) *

E Pa STa Drugo Da Vam KaZem NEGO DA SE ZAHVALIM BILI STE MI OD POMOCI..... NEGO KAD STE VEC TU TEO BI DA PRIJUPITAM NESTO OKO J-1 VIZE ZA USA.... DALI JA SA NJOM MOGU DA BORAVIM PO SELOJ AMERICI....RECIMO UZMEM RENT CAR I IZ DRAZVE IOILNIOS NZM KAKO VEC RECIMO OD CIKAGA DA IDEM DO NJUJORKA A DA MI NEPRAVE PROBLEME PANDURI....

Pa cela USA prijatelju.......... cool.gif
+Quote Post
Miki BG
post Feb 24 2009, 11:48 PM
Post #12

Advanced Member

Member No.: 4,648

USA location: Somewhere in USA...
Job: waiter, cook, bussser, dishwasher, housekeeper...

QUOTE(STEFAN^NBG @ Feb 16 2009, 10:21 PM) *

Ma mozes druze naravno, gde hoces.Nego, moras prvo da odes smile.gif , a naveo si da si zavrsio srednju skolu, a nisi napisao da li studiras nesto?Ako ne studiras nista, ne mozes preko ovog programa, moras da potrazis neku drugu kombinaciju...
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Work and Travel Forum CHAT ROOM.

Lo-Fi Version Time is now: 26th November 2014 - 11:55 PM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.