IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

www.radiiputuj.com           

36 Pages V < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Viziranje 2013, O viziranju
Vlada1991
post Feb 27 2013, 07:04 AM
Post #21

Member
**

Group: Members
Member No.: 5,949

dobio sam posao,jos samo viza,pa rekoh da se raspitam sta mislite o mom slucaju biggrin.gif cetvrta sam godina,redovan student,nisam obnavljao nijednu godinu i ove godine sam dao 2 ispita,imam sanse da dam jos jedan pre viziranja,ali mi nisu prevelike sanse biggrin.gif po svemu sto sam procitao iz prethodne teme ne bi trebalo da bude problema oko dobijanja vize,medjutim citao sam da ne valja imati vecu pauzu izmedju datih ispita.Prosle godine sam jedan ispit dao u januaru,a sledeci tek u avgustu,to je pauza od 7 meseci,al sam nakon toga dao u septembarskom,oktobarskom i oktobar2 roku dao 7 ispita i upao na budzet ove godine u kojoj sam kao sto rekoh dao 2 ispita.sta mislite,jel ne bi trebalo da bude problema?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vlada1991
post Feb 27 2013, 07:05 AM
Post #22

Member
**

dupla poruka,greska..
+Quote Post
ninockica89
post Feb 27 2013, 07:59 PM
Post #23

Advanced Member

Member No.: 6,321

USA location: Cambridge, Maryland
Job: housekeeper

QUOTE(Vlada1991 @ Feb 27 2013, 08:04 AM) *

dobio sam posao,jos samo viza,pa rekoh da se raspitam sta mislite o mom slucaju biggrin.gif cetvrta sam godina,redovan student,nisam obnavljao nijednu godinu i ove godine sam dao 2 ispita,imam sanse da dam jos jedan pre viziranja,ali mi nisu prevelike sanse biggrin.gif po svemu sto sam procitao iz prethodne teme ne bi trebalo da bude problema oko dobijanja vize,medjutim citao sam da ne valja imati vecu pauzu izmedju datih ispita.Prosle godine sam jedan ispit dao u januaru,a sledeci tek u avgustu,to je pauza od 7 meseci,al sam nakon toga dao u septembarskom,oktobarskom i oktobar2 roku dao 7 ispita i upao na budzet ove godine u kojoj sam kao sto rekoh dao 2 ispita.sta mislite,jel ne bi trebalo da bude problema?

Htela sam da odgovorim, pa sam poslala tvoju poruku, omg. BITNO JE da si ova poslednja dva ispita dao u skorije vreme, da nije prosao duzi vremenski razmak. Znam par osoba(a i ja sam medju njima) koje su dale 2 ispita u januaru, i mozda ce jos do aprila, i ovi iz agencije su nam rekli da to nece biti problem. Nema brige DOVLA wink.gif

Htela sam da odgovorim, pa sam poslala tvoju poruku, omg. BITNO JE da si ova poslednja dva ispita dao u skorije vreme, da nije prosao duzi vremenski razmak. Znam par osoba(a i ja sam medju njima) koje su dale 2 ispita u januaru, i mozda ce jos do aprila, i ovi iz agencije su nam rekli da to nece biti problem. Nema brige DOVLA wink.gif
+Quote Post
bgd
post Feb 28 2013, 10:36 AM
Post #24

Advanced Member

Member No.: 6,053

USA location: n
Job: n

prenosim 2 ispita iz prve jel ce biti problem u ambasadi
+Quote Post
Vlada1991
post Feb 28 2013, 09:18 PM
Post #25

Member
**

fala ninockice,nadam se da ce biti tako biggrin.gif
+Quote Post
liverpool_hooligans
post Mar 3 2013, 06:36 PM
Post #26

Advanced Member

From: Novi Sad
Member No.: 6,416

USA location: Block Island
Job: Kupam ribe

Bitch please, dao sam 5 ispita u zimskom roku cool.gif
+Quote Post
Miloshh
post Mar 3 2013, 08:08 PM
Post #27

Advanced Member

Member No.: 6,160

Au matori, pa ti dominiras dirol.gif
+Quote Post
dominikanka
post Mar 13 2013, 08:27 PM
Post #28

Newbie
*

Member No.: 6,369

USA location: ..idem tamo gde je sve po mom... :)

QUOTE(Miloshh @ Mar 3 2013, 09:08 PM) *

Au matori, pa ti dominiras dirol.gif

hi narode..meni su 2 ocene upisane ali nemam potpis profesora...a osatle 2 su ok sa potpisom ..da li je to neki problem?? ALI IMAM PECAT biggrin.gif dirol.gif
+Quote Post
NewYorkBRE
post Mar 13 2013, 09:52 PM
Post #29

Work Hard Play Hard

From: Beograd
Member No.: 5,807

USA location: South Beach, FL
Job: Striper

E ako imas pecat onda je ok biggrin.gif
+Quote Post
dominikanka
post Mar 14 2013, 01:50 PM
Post #30

Newbie
*

QUOTE(NewYorkBRE @ Mar 13 2013, 10:52 PM) *

E ako imas pecat onda je ok biggrin.gif

prijatelju ja nzm ko ste vi i odakle se javljate biggrin.gif ..ali tnx na odgovoru wink.gif
+Quote Post
Pedja
post Mar 14 2013, 02:51 PM
Post #31

Njujorker

From: Abu Dhabi, UAE
Member No.: 4,851

QUOTE(dominikanka @ Mar 13 2013, 09:27 PM) *

hi narode..meni su 2 ocene upisane ali nemam potpis profesora...a osatle 2 su ok sa potpisom ..da li je to neki problem?? ALI IMAM PECAT biggrin.gif dirol.gif

izvadi obavezno izvod o polozenim ispitima na fakultetu. tu ce ti pisati koje si ispite polozila ove godine.
+Quote Post
Troter
post Mar 14 2013, 08:00 PM
Post #32

Advanced Member

Member No.: 5,747

USA location: Westerly, Rhode Island
Job: Ocean House

Ja se dopisivao malo sa cenjenom ambasadom.

Zbog cega studenti iz Srbije sa apsolventskim statusom ne mogu ucestvovati na SWT programu? Zbog cega studenti iz BIH sa apsolventskim statusom mogu ucestvovati na SWT programu? Cemu diskriminacija na osnovu nacionalne pripadnosti radi balansiranja broja ucesnika?

Odgovor:

U svakoj zemlji studenti sa statusom apsolventa teško ispunjavaju uslove za vizu. Iako imaju pravo da apliciraju za dobijanje J-1 vize, radi odlaska na SWT program, ne preporučujemo da to urade jer imaju dosta slabiju akademsku povezanost sa svojom zemljom od ostalih studenata. Proces prijavljivanja je za njih posebno težak i odbijanje zahteva za vizu može biti razočaravajuće iskustvo. Upravo ovo je razlog zašto inače molimo lokalne agencije u Srbiji da ne prihvataju prijave apsolvenata. SWT program je odlična prilika za studente da iskuse američki život i kulturu, i naša želja je da izdamo što je više moguće viza studentima koji ispunjavaju sve propisane uslove.
+Quote Post
Miloshh
post Mar 14 2013, 09:58 PM
Post #33

Advanced Member

Member No.: 6,160

Politicki odgovor i to profesionalno odradjen. Svaka cast kako se raspisao(la), a da uz to nije uspeo(la) da kaze nista bitno. A nije ni cudo, sve su to diplomate koje ocigledno znaju da rade svoj posao. wink.gif
+Quote Post
Pedja
post Mar 14 2013, 11:33 PM
Post #34

Njujorker

From: Abu Dhabi, UAE
Member No.: 4,851

ne znam kakav ste odgovor ocekivali. da ce jos i da priznaju 9/11 smile.gif
+Quote Post
dominikanka
post Mar 15 2013, 11:20 AM
Post #35

Newbie
*

QUOTE(Pedja @ Mar 14 2013, 03:51 PM) *

izvadi obavezno izvod o polozenim ispitima na fakultetu. tu ce ti pisati koje si ispite polozila ove godine.

axa..izvadila wink.gif tnx wink.gif
+Quote Post
NewYorkBRE
post Mar 15 2013, 12:30 PM
Post #36

Work Hard Play Hard

Ja sam juce agenciji predao sve sto je bilo do mene i sad cekam razgovor u ambasadi, rekli su mi da ce mozda biti sledeci petak...Pocinje odbrojavanje
+Quote Post
zeljko_88
post Mar 15 2013, 01:40 PM
Post #37

Advanced Member

From: Subotica
Member No.: 4,925

USA location: Niagara Falls, NY
Job: waitstaff/kitchen help

QUOTE(NewYorkBRE @ Mar 15 2013, 01:30 PM) *

Ja sam juce agenciji predao sve sto je bilo do mene i sad cekam razgovor u ambasadi, rekli su mi da ce mozda biti sledeci petak...Pocinje odbrojavanje

Koja agencija je u pitanju?
+Quote Post
NewYorkBRE
post Mar 15 2013, 01:57 PM
Post #38

Work Hard Play Hard

Ayusa
+Quote Post
GrickoGrickovic
post Mar 18 2013, 12:54 PM
Post #39

Advanced Member

Member No.: 6,340

USA location: MA
Job: Svakakav

QUOTE(NewYorkBRE @ Mar 15 2013, 02:57 PM) *

Ayusa

da li neko ko je student Beogradske Poslovne Skole upisao 2006 zavrsio 2009 i sad upisao specijalisticke studije 2013 koje traju dva semestra!Vec se prijavio na program Da li ima sanse da se dobije viza?hvala pozdrav
+Quote Post
Jermaine
post Mar 23 2013, 08:56 PM
Post #40

Newbie
*

Member No.: 6,507

Ljudi, četvrta sam godina, do sad sam sve četiri na budžetu, međutim, nisam položio nijedan ispit u januaru i februaru ove godine. Kod mene na faksu ne postoji aprilski rok, sledeći je junski, tako da, to otpada. Imam objašnjenje zašto nisam položio ispit u januaru i februaru, pošto sam osnovao nevladinu organizaciju, i imao sam dosta obaveza oko toga, baš u periodu od januara do marta. Inače, poslednji ispit sam dao u septembru 2012. Da li će oni uopšte želeti da uvaže moje argumente i kolike su mi šanse da dobijem vizu u odnosu na ostale kandidate (po slobodnoj proceni, u procentima)? Nadam se da će gledati to da sam sve redovno davao, da sam sve vreme na budžetu, da imam solidan prosek. I da li je problem da pominjem tu NVO? JA imam papire da se vodi na moje ime, itd. Dodatni problem je što sam platio prve dve rate već programa, oko 500 eura, mada ako ne prođem viziranje, većina tih para mi se vraća, ako je verovati ugovoru. Hvala na odgovoru unapred.
+Quote Post

36 Pages V < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Work and Travel Forum CHAT ROOM.

Lo-Fi Version Time is now: 23rd December 2014 - 02:10 AM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.