IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

www.radiiputuj.com           

3 Pages V  1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> UKINUT APSOLVENTSKI STAZ DA LI JE + ILI -
maki55
post Jul 7 2010, 08:40 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
Member No.: 5,216

posto su na univerzitetima rekli da nema apsolventskog staza nego da se obnavlja godina sto je u mom slucaju 3 godina ...i da se redovno overava semestar tj redovan sam student i kada obnovim do 30 septembra 2011 godine na budzetu. Zanima me da li bi ja imala problema oko dobijanja vize? i kada treba da dam najsveziji ispit ako bih putovala u maju? Hvala! smile.gif[font=Arial Black]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
rokovsup
post Sep 2 2010, 10:52 AM
Post #2

Advanced Member

Member No.: 5,099

USA location: las vegas
Job: truck driver

izasao je novi zakon o obrazovanju...ponovo smo apsolventi!!!
+Quote Post
nekitovolevruce
post Nov 10 2010, 10:54 PM
Post #3

Advanced Member

Member No.: 5,062

USA location: San Francisco, CA

Mene ovo isto veoma interesuje za sledecu godinu. Ja sam u oktobru upisala tu produzenu cetvrtu, kao nije apsolventska, a nije ni obnovljena, ne znam zasto je kod vas zovu obnovljenom kad smo ostali na budzetu?! E sad, polozicu u januaru jedan ispit, i ostace mi dva, cisto nesto da mi ostane... Ima li iko kakav savet, iskustvo da je bio apsolvent, kakva je prolaznost, bilo sta... ?
Mi smo fakticki kao apsolventi ali nemamo rokove na mesec dana vec redovno Januar, JUn, Sept, Okt... E a kome ja to da objasnim ako oni skontjau da je to obnovljena.. mislim da ih bas briga. P.S.Ja sam bila protekle dve god na J1 i dosta ljudi je u fazonu "Ako su ti dali dva puta, nece ti ni sad praviti problem " ...
+Quote Post
maki55
post Nov 11 2010, 09:57 AM
Post #4

Member
**

QUOTE(nekitovolevruce @ Nov 10 2010, 10:54 PM) *

Mene ovo isto veoma interesuje za sledecu godinu. Ja sam u oktobru upisala tu produzenu cetvrtu, kao nije apsolventska, a nije ni obnovljena, ne znam zasto je kod vas zovu obnovljenom kad smo ostali na budzetu?! E sad, polozicu u januaru jedan ispit, i ostace mi dva, cisto nesto da mi ostane... Ima li iko kakav savet, iskustvo da je bio apsolvent, kakva je prolaznost, bilo sta... ?
Mi smo fakticki kao apsolventi ali nemamo rokove na mesec dana vec redovno Januar, JUn, Sept, Okt... E a kome ja to da objasnim ako oni skontjau da je to obnovljena.. mislim da ih bas briga. P.S.Ja sam bila protekle dve god na J1 i dosta ljudi je u fazonu "Ako su ti dali dva puta, nece ti ni sad praviti problem " ...

Trbala bi dobiti vizu... Ja ne znam da li cu je ja dobiti jer mi je kao obnovljena 3 godina .. a navodno sam cula da obnovljene godine ne mogu da idu , da li znas nesto o tome blize? I ako mozes da mi kazes u kom gradu si bila i malo iskustva? Hvala smile.gif
+Quote Post
nekitovolevruce
post Nov 11 2010, 10:27 AM
Post #5

Advanced Member

Pa to i nije obnovljena godina, jer ne mozes biti na budzetu ako si obnovio, zar ne ? E sad, to mi znamo, ali oni ne, tako da sve zavisi koliko budu opusteni oko toga i pruzili priliku da objasnis ako ih interesuje...
Mislim da ako si u obnovljenoj, ne moze..
Ja sam bila prosle god u Atl City-ju, ove u San Francisku, tj. pored, i bolje sam iskustvo ove god imala ali to je zato sto sam isla na self, kod druga wink.gif
Tebi je prvi put ?
+Quote Post
maki55
post Nov 11 2010, 04:06 PM
Post #6

Member
**

QUOTE(nekitovolevruce @ Nov 11 2010, 10:27 AM) *

Pa to i nije obnovljena godina, jer ne mozes biti na budzetu ako si obnovio, zar ne ? E sad, to mi znamo, ali oni ne, tako da sve zavisi koliko budu opusteni oko toga i pruzili priliku da objasnis ako ih interesuje...
Mislim da ako si u obnovljenoj, ne moze..
Ja sam bila prosle god u Atl City-ju, ove u San Francisku, tj. pored, i bolje sam iskustvo ove god imala ali to je zato sto sam isla na self, kod druga wink.gif
Tebi je prvi put ?

da... prvi put bi isla.. jel mozes da mi predlozis gde da idem za prvi put i koji su poslovi za devojke ok? da li se vraca ulozeni novac? Cula sam svakojake price.....
+Quote Post
chupacabra
post Nov 11 2010, 05:00 PM
Post #7

Advanced Member

Member No.: 4,972

I kod mene ista prica. Umesto da sam apsolvent, u indeksu mi pise cetvrta godina drugi put. sad.gif Bas sam se skenjao.
+Quote Post
nekitovolevruce
post Nov 11 2010, 10:34 PM
Post #8

Advanced Member

Meni pise kao da idem u 7. i 8. semestar (ne pise drugi put nigde) ali da sam na budzetu ?! Kazu kod mene na faksu da je to "produzena" a ne obnovljena . Kakva glupost. E sad, ne znam da li ce otvarati indeks ili samo gledati onaj listing ispita. Mislim, ja sam polozila 8 u junu i ostalo mi samo tri i zbog toga sam upisala ovu glupu "produzenu"... Koliko se secam pre nije otvarao indeks, ali otkud znam... sad.gif
Svakako sam kontala da odem do agencije da ih pitam, valjda imaju nekog pojma a i mogu da pitaju u ambasadi nadam se, cisto da znamo imamo li sanse.... Zato ih placamo wink.gif
Ne znam kako su pre prolazili apsolventi, citam ovde svasta... A opet nas polozaj je gori, mi polazemo samo u redovnim rokovima, sto znaci da ne mozes bas da dipl kad hoces.

QUOTE(maki55 @ Nov 11 2010, 05:06 PM) *

da... prvi put bi isla.. jel mozes da mi predlozis gde da idem za prvi put i koji su poslovi za devojke ok? da li se vraca ulozeni novac? Cula sam svakojake price.....

Ne znam kolike su ti sanse za vizu obzirom da ides prvi put a i to sto si (kao i mi mucenici) obnovljena/produzena/apsolvent, sta god smile.gif Doooobro se raspitaj da ne bacis pare. Mislim ne moze niko reci sa sigurnoscu za vizu, ali raspitaj se svakako.
Sto se poslova tice, sve je ok, zavisi od tebe, ali po meni, nijedan posao nije sramota raditi, a isto tako i za pare..sve zavisi od toga koliko ces raditi/trositi,koji su ti planovi.. Procackaj po forumu,dosta je pisano o tome svemu wink.gif
+Quote Post
zeljko_88
post Nov 12 2010, 11:20 AM
Post #9

Advanced Member

From: Subotica
Member No.: 4,925

USA location: Niagara Falls, NY
Job: waitstaff/kitchen help

QUOTE(nekitovolevruce @ Nov 11 2010, 11:34 PM) *

Meni pise kao da idem u 7. i 8. semestar (ne pise drugi put nigde) ali da sam na budzetu ?! Kazu kod mene na faksu da je to "produzena" a ne obnovljena . Kakva glupost. E sad, ne znam da li ce otvarati indeks ili samo gledati onaj listing ispita. Mislim, ja sam polozila 8 u junu i ostalo mi samo tri i zbog toga sam upisala ovu glupu "produzenu"... Koliko se secam pre nije otvarao indeks, ali otkud znam... sad.gif
Svakako sam kontala da odem do agencije da ih pitam, valjda imaju nekog pojma a i mogu da pitaju u ambasadi nadam se, cisto da znamo imamo li sanse.... Zato ih placamo wink.gif
Ne znam kako su pre prolazili apsolventi, citam ovde svasta... A opet nas polozaj je gori, mi polazemo samo u redovnim rokovima, sto znaci da ne mozes bas da dipl kad hoces.
Ne znam kolike su ti sanse za vizu obzirom da ides prvi put a i to sto si (kao i mi mucenici) obnovljena/produzena/apsolvent, sta god smile.gif Doooobro se raspitaj da ne bacis pare. Mislim ne moze niko reci sa sigurnoscu za vizu, ali raspitaj se svakako.
Sto se poslova tice, sve je ok, zavisi od tebe, ali po meni, nijedan posao nije sramota raditi, a isto tako i za pare..sve zavisi od toga koliko ces raditi/trositi,koji su ti planovi.. Procackaj po forumu,dosta je pisano o tome svemu wink.gif

Deo koji se tice studija. Ja sam isao ove godine na WAT i sad planiram i za narednu situacija je ista meni je ostalo 5 ispita do kraja a indeks mi kaze da sam upisao sad 7semestar,status se ne zna tj en postoji a na budzetu sam...to u prevodu znaci da ne bi trebala da imas problema oko vize...ja sam pricao sa par agencija (karavan i prestiege tours) o dobijanju vize i zakljucak je sledeci sledece nedelje imaju sednicu sa ambasadom sve agencije pa ce tada znati smernice za dobijanje vize a u principu svima kojima pise da su obnovljena oni ce verovatno imati problema a svima ostalima kojima to nije naznaceno nego sto je slucaj kod mene 7 i 8 semestar ne bi trebalo da bude frke pogotovo ako se polozi neki ispit do aprila!!!!!
+Quote Post
ssl4000
post Nov 12 2010, 02:07 PM
Post #10

Newbie
*

Member No.: 5,323

Da, sve agencije imaju taj sastanak pocetkom sledece nedelje tako da preporucujem svima da ne zure sa prijavljivanjem pre toga...
+Quote Post
nekitovolevruce
post Nov 12 2010, 06:31 PM
Post #11

Advanced Member

Odlicno, hvala ljudi na obavestenju ! Ja sam, kao sto rekoh, bila prosle i ove god, redovan sam student, pa bih da idem ponovo sledece, samo me je to plasilo, ali kul, ako se oni objasne sa ambasadom (a nadam se da hoce!) ...
Kad neko bude imao vesti neka javlja wink.gif
+Quote Post
maki55
post Nov 15 2010, 06:55 PM
Post #12

Member
**

QUOTE(nekitovolevruce @ Nov 12 2010, 06:31 PM) *

Odlicno, hvala ljudi na obavestenju ! Ja sam, kao sto rekoh, bila prosle i ove god, redovan sam student, pa bih da idem ponovo sledece, samo me je to plasilo, ali kul, ako se oni objasne sa ambasadom (a nadam se da hoce!) ...
Kad neko bude imao vesti neka javlja wink.gif

DANAS JE DRUGARICA SAZNALA U KARAVAN AGENCIJI DA SVI KOJI SU OBNOVILI GODINU NAJVEROVATNIJE NEMA SANSE DA DOBIJU VIZU... E SAD ZA OVAJ PRODUZETAK NE ZNA SE NISTA....
+Quote Post
Jagodica
post Nov 16 2010, 08:39 AM
Post #13

Advanced Member

Member No.: 5,324

QUOTE(maki55 @ Nov 15 2010, 07:55 PM) *

DANAS JE DRUGARICA SAZNALA U KARAVAN AGENCIJI DA SVI KOJI SU OBNOVILI GODINU NAJVEROVATNIJE NEMA SANSE DA DOBIJU VIZU... E SAD ZA OVAJ PRODUZETAK NE ZNA SE NISTA....

To smo znali i pre, ko god je obnovljenoj godini ima male sanse za vizu ! (koliko ja znam - nikakve, ali mozda gresim).
+Quote Post
maki55
post Nov 17 2010, 07:00 AM
Post #14

Member
**

QUOTE(Jagodica @ Nov 16 2010, 09:39 AM) *

To smo znali i pre, ko god je obnovljenoj godini ima male sanse za vizu ! (koliko ja znam - nikakve, ali mozda gresim).

JUCE JE BUO SASTANAK U AMBASADI I DEFINITIVNO JE ODLUCENO DA CE SVI KOJI SU OBNOVILI NA BILO KAKAV NACIN GODINU IMATI POTESKOCA OKO VIZE... oni smatraju da su to neodgovorni studenti ..jedino da im se objasni sve kako i zasto pogotovo kada je u pitanju ova "produzena" godina...ja sam u toj situaciji i ne znam sta da radim... Sta vi ostali milsite?
+Quote Post
jecazmaj
post Nov 17 2010, 11:22 AM
Post #15

Member
**

Member No.: 5,313

meni nista nije jasno!!!

da li oni koji su prosle god npr. bili 3 (od 4) i onda su obnovili trecu a zatim se iste godine prijavili za W&T ne mogu da dobiju vizu

ili

oni koji su obnovili npr drugu (od 4) i sada su cetvrta (ne apsolvent/obnova/produzena) ne mogu da dobiju vizu!?
+Quote Post
maki55
post Nov 17 2010, 11:30 AM
Post #16

Member
**

QUOTE(jecazmaj @ Nov 17 2010, 12:22 PM) *

meni nista nije jasno!!!

da li oni koji su prosle god npr. bili 3 (od 4) i onda su obnovili trecu a zatim se iste godine prijavili za W&T ne mogu da dobiju vizu

ili

oni koji su obnovili npr drugu (od 4) i sada su cetvrta (ne apsolvent/obnova/produzena) ne mogu da dobiju vizu!?

ako si sada 3 ili 4 god ta produzena tj apsolvent imaces poteskoca tako sam ja, a ako si obnovila 2 a sada si na 3 ili 4 redovnoj dobijas vizu. Koja je tvoja situacija?
+Quote Post
jecazmaj
post Nov 17 2010, 11:39 AM
Post #17

Member
**

Member No.: 5,313

ova druga, obovila sam drugu (slomila sam ruku te god :S ) i sada sam redovna cetvrta,na budzetu ... vise mi se smucila cela prica oko vize,jedva cekam da prodje ta ambasada i da znam na cemu sam... nervira me sto ne zavisi od mene nista!!!
+Quote Post
maki55
post Nov 17 2010, 11:46 AM
Post #18

Member
**

QUOTE(jecazmaj @ Nov 17 2010, 12:39 PM) *

ova druga, obovila sam drugu (slomila sam ruku te god :S ) i sada sam redovna cetvrta,na budzetu ... vise mi se smucila cela prica oko vize,jedva cekam da prodje ta ambasada i da znam na cemu sam... nervira me sto ne zavisi od mene nista!!!

dobices vizu sigurno ... ja sam sada produzena treca kao apsolvent i navodono tesko....a isto sam na budzetu
+Quote Post
Djordje_NS
post Nov 17 2010, 12:00 PM
Post #19

o joooj :D

Member No.: 5,073

USA location: NASA
Job: glavni da budem

Ja sam "redovna" treća na budžetu na visokoj poslovnoj u NS, redovna pod navodnicima jer sam posle srednje škole pauzirao godinu dana, šta mislite hoću imati problema? Redovno dajem ispite.

+Quote Post
maki55
post Nov 17 2010, 12:05 PM
Post #20

Member
**

QUOTE(Djordje_NS @ Nov 17 2010, 01:00 PM) *

Ja sam "redovna" treća na budžetu na visokoj poslovnoj u NS, redovna pod navodnicima jer sam posle srednje škole pauzirao godinu dana, šta mislite hoću imati problema? Redovno dajem ispite.

trebalo bi da dobijes....raspitaj se jos malo ali mislim da neces imati problema
+Quote Post

3 Pages V  1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Work and Travel Forum CHAT ROOM.

Lo-Fi Version Time is now: 28th November 2014 - 03:53 AM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.