IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

www.radiiputuj.com           

2 Pages V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Naplata US cekova (paycheck) u nasim bankama, gde, kako i koja je najbolja banka
elefteros
post Jan 5 2012, 11:15 AM
Post #21

Advanced Member

Group: Members
From: Beograd
Member No.: 4,917

U kojoj banci? To je baš velika provizija. Na kompanijske čekove inače ide nešto veća provizija zbog te provere, dok državne ili federalne isplaćuju odmah uz neku minimalnu proviziju. Meni su u Intezi uzeli oko 5 dolara po čeku od ova dva zadnja pomenuta. Na kompanijski koji je glasio na 200 dolara, dobio sam 175. Znači da su u vrh glave mogli da ti uzmu 60 dolara ako se išlo na neki procenat u zavisnosti od iznosa... Osim ako nisi dobio 370 evra.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eric C
post Jan 5 2012, 12:19 PM
Post #22

Member
**

Member No.: 5,890

USA location: NYC
Job: cook

QUOTE(elefteros @ Jan 5 2012, 12:15 PM) *

U kojoj banci? To je baš velika provizija. Na kompanijske čekove inače ide nešto veća provizija zbog te provere, dok državne ili federalne isplaćuju odmah uz neku minimalnu proviziju. Meni su u Intezi uzeli oko 5 dolara po čeku od ova dva zadnja pomenuta. Na kompanijski koji je glasio na 200 dolara, dobio sam 175. Znači da su u vrh glave mogli da ti uzmu 60 dolara ako se išlo na neki procenat u zavisnosti od iznosa... Osim ako nisi dobio 370 evra.

Esrste bank je u pitanju, meni su uzeli ovi nasi isto tako malo, ali kao ovi u Americi su najveci deo uzeli...ma pitaj boga ko kome uzima
+Quote Post
Djape
post Feb 1 2012, 09:38 AM
Post #23

Member
**

Member No.: 5,378

USA location: IL, IA
Job: Enrolled Agent (tax preparer)

Da li neko ima iskustva sa unovcavanjem US cekova u bankama u B&H?
+Quote Post
PetarSU
post Feb 1 2012, 01:37 PM
Post #24

Newbie
*

Member No.: 5,660

Poshtanska stedionica, dosao predao cek saceko 10 minuta dobio pare uz minimalnu provizu u dinarskoj protivedosti:)
+Quote Post
Alice
post Aug 11 2017, 10:21 AM
Post #25

Newbie
*

Member No.: 7,376

Pozdrav svima! Ima li nekih novijih informacija u vezi sa isplatom americkih cekova u Srbiji? Da li je to moguce i u kojoj banci?

U proteklom periodu sam kontaktirala nekoliko banaka, ni jedna banka ne vrsi isplatu USD cekova. Jedino Erste banka nudi neku varijantu isplate, preko ino banke - a koliko sam shvatila ( a nisam smile.gif ), to je procedura koja traje i kosta dodatno (npr. Erste ne zna visinu provizije inostrane banke).

U pokusaju da pronadjem mogucnost isplate ceka, naletela sam i na ovu diskusiju - koristila mi je dosta, u smislu da sam ''pohvatala'' razlike izmedju drzavnih, kompanijskih, licnih cekova... Moj cek je izdat od strane The Bancorp Bank, pa pretpostavljam da je ovo kompanijski cek? i da mora na incaso?

Kontaktirala sam Intesa banku i Raifaissen, putem e-maila, pa cu videti sta kazu - ali me ipak zanima da li je neko imao neko iskustvo u skorije vreme?

(Komercijalna banka, valjda, vise uopste ne isplacuje americke cekove, a i u Postanskoj stedionici sam dobila negativan odgovor)

Hvala vam unapred smile.gif
+Quote Post

2 Pages V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Work and Travel Forum CHAT ROOM.

Lo-Fi Version Time is now: 20th August 2017 - 03:11 PM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.