IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> BIO SAM U USA >> OBAVEZNO PROCITATI DETALJNO SVE, Kao i svi koji idu ne znaju sta i kako ja cu ovde sve detaljno opisati
stefanbojan
post Aug 26 2014, 01:18 AM
Post #1

Dr.

Group: Members
Member No.: 6,618

Pozdrav svima pre svega moram reci da sam nasao vremena kojeg slabo imam za ovu da pomognem mladim ljudima iz srbije koji jure i tragaju za boljim zivotom tj za nekim poslom koji im moze doneti neki novac koji mogu da potrose za razne stvari koje u Srbiji nmg da priuste.

MNOGO MI JE DRAGO STO CU SVE OVO BITI U PRILICI DA OPISEM I DA VAM POJASNIM, ima nekoliko pravila svako cu razjasniti.

PRVO PRAVILO, NIKAD ALI NIKADA I JOS JEDNOM NIKADA NE IDITE DA BUDETE SPASIOCI NA BAZENU!! ILI RADITI ZA HIGH SIERRA POOLS KOMPANIJU! ja sam tamo bio i radio a trenutno studiram u americi promenio sam status vize dobio sam stipendiju i ostao da zavrsavam faks ovde nego da se vratim na stvari.

NIKAD U HIGH SIERU >>>> STO????

Iz razloga sto npr ako odaberes VIRGINIA BEACH kao ja, nece te na ivicu grada nego te bace u p.m lepu gde si totalnooooo ne mocan bez kola!

Situacija je sledeca daju ti apartman unutra ste vas 3-4-5 ne bitno i nemate kola! APARTMAN KOSTA 900$ MESECNA ONI VAMA UZIMAJU 300$ SVAKE 2 NEDELJE STO DODJE 600$ PO OSOBI AKO VAS JE 4 TO JE 2400$ MESECNO >>> za te pare da vam priblizim mozete uzeti stan u centru cikaga trosoban sa sve troskovima!

RECICE VAM FORA PLACAMO VAM 2 MESECA TAKO POSLE SU VAM FREE CEKOVI!! LAZ objasnicu kasnije

STO SE TICE KOLA AKO MISLITE DA CETE KUPITI KOLA NEMA SANSE.

****BEZ KOLA STE NE MOCNI I NE MOZETE NIGDE DA IDETE AKO KAZETE IDEM PREVOZOM PREVOZ U USA je KATASTROFA jer svako ima kola**** neko kaze ja idem u vasinton, NE NE IDE NIKO U VASINTON IDETE U ALEKSANDRIJU ILI 60KM OD Vasintona gde nema niceg osim aprtmana i bazena.

>>PLATA<< SATNICA VAM JE 7.8 PREKO VREMENO 12$ ZVUCI FULL A ? smile.gif
A PAZI OVO SAD:

BICE VAM PLATA NA DVE NEDELJE MAKSIMALNO 400$ ( JER VAM ODBIJAJU POREZ PLUS ZA STAN )
STO ZNACI MESECNO mega_shok.gif0$>>> VAMA SAMO ZA HRANU MESECNO TREBA 400$
AKO CETE IZACI 2 VIKENDA U MESECU TO JE 200$
OSTAJE VAM 200$

**AKO BUDETE ZIVELI KAO PACOVI JELI HLEB I SALAMU I NE IZLAZITE NIGDE OSTACE VAM MESECNO 350$****

AKO NEKO PLANIRA DA NADJE DRUGI POSAO ZAPAMTITE DA BEZ KOLA STE NE MOCNI!

JA sam imao drugi posao imao sam srecee znaci 1 od 100, da mi drugi posao bude pored bazena ( pored znaci 25 minuta peske )

NIKO IZ HIGH SIERA OD SUPER VIZORA KOJI IMAJU KOLA I BESPLATNO GORIVO NECE NIGDE DA VOZI OSIM UKOLIKO MU JE DUZNOST !! ( AKO NEKO KAZE PA MENE SU VOZILI, mozda te je vozio ako si zensko pa planira nesto sa tobom ili eto 1 od 1000 pa okey lik pa oce da poveze )

HIGH SIERA CE VAS SACEKATI NA AERODROMU ALI NIKO VAS NECE VRATITI NAZAD UKOLIKO ZELITE DA SE VRATITE KUCI ILI DA POMOGNE.

STA SE MENI DESILO>>>>> Zavrsio sam program 1 mesec pre jer sam morao da idem za Srbiju da uzmem studensku vizu za moj fakultet, NIKO NIJE HTEO DA ME ODVEZE DO AUTOBUSKE STANICE IZ APARTMANA KOLIMA 10 MINUTA PESKE 1H taksijem 30$>> pitam ljude da me neko saceka u Vasintonu posto imam 3 torbe samo da me odbaci sa stanice do aerodroma posto nikad nisam bio tamo >> Naravno iz high siere se prave ludi>>> NEKO CE RECI PA JA SAM SAM OVO ONO LAKO JE ICI KAD SE ZAVRSI PROGRAM PA SE OGRANIZUJE TE i sve se isplanira na vreme ja sam se sam snasao nisam debil nego hocu da prikazem DA AKO NEKAD NEKO ZAGLAVI NIKO MU IZ TE KOMPANIJE NECE POMOCI!

RADIO SAM I ZARADIO MOJ ZADNJI CEK OD 500$ JER SU SVI POBEGLI SPASIOCI NIKO NIJE HTEO DA RADI PA SAM IMAO DOSTA SATI ZBOG TOGA JE 500$ CEK, I DAN DANAS CEKAM DA MI TAJ CEK PUSTE NA RACUN PRAVE SE LUDI KAO DA NISAM NI RADIO!!!!

AKO NEKOGA BILO STA ZANIMA NEKA PITA SVE CU DETALLJNO OPISATI..

VIRGINIA BEACH JE PRELEPO MESTO ALI PONAVLJAM VIRGINIA BEACH JE PRELEPO A NIJE PRELEPO 60KM OKO GRADA! Postoje samo 2 bazena u virginia beach koji se dobijaju preko veze, ostali su svi u p.m necete videti okean ukoliko vas neko ne vozi ili slicno!

Nikad vise HIGH SIERA TO JE UZAS KOMPANIJA VERUJTE mi uzmite budite konobari po restoranima to je to I NISTA VISE nikako spremacice po hotelima da radite na parkingu da rentirate bicikle nista od toga to je uzas katastrofa necete nista zaraditi..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Playa
post Aug 27 2014, 07:27 PM
Post #2

Newbie
*

Member No.: 6,178

Hvala ti sto si podelio sa nama utiske. Jel mozes da napises nesto vise o tome kako se trenutno snalazis da ostanes? Kako si nasao fax, koliko placas, kakva stipendija je u pitanju, itd...? Jel ti fax samo nacin da ostanes ili bas zelis da studiras?

Hvala ti sto si podelio sa nama utiske. Jel mozes da napises nesto vise o tome kako se trenutno snalazis da ostanes? Kako si nasao fax, koliko placas, kakva stipendija je u pitanju, itd...? Jel ti fax samo nacin da ostanes ili bas zelis da studiras?
+Quote Post
NightSky
post Aug 30 2014, 06:55 PM
Post #3

Advanced Member

Member No.: 5,227

A kad budete presli da vozite kamione pripremite se za marsovski naguz.
Ima da vozite prvo jednu nedelju za dzabe, gazda ce samo da vam kupuje da jedete na truck stopovima. Pa jos nekoliko nedelja bez plate, i onda ce vas poslati na odmor.

Sta si mislio, da ces da se obogatis za 3 meseca, mnogo ste gledali filmove.

Drugo, samo ljudi koji imaju zelenu kartu ili drzavljanstvo mogu da dobiju stipendiju. Ti si stranac i od tebe se ocekuje da placas. Nemoj da mazes ovde.
+Quote Post
TozA
post Sep 2 2014, 03:24 PM
Post #4

Newbie
*

Member No.: 6,949

USA location: Virginia Beach
Job: Sunsation

QUOTE(NightSky @ Aug 30 2014, 08:55 PM) *

A kad budete presli da vozite kamione pripremite se za marsovski naguz.
Ima da vozite prvo jednu nedelju za dzabe, gazda ce samo da vam kupuje da jedete na truck stopovima. Pa jos nekoliko nedelja bez plate, i onda ce vas poslati na odmor.

Sta si mislio, da ces da se obogatis za 3 meseca, mnogo ste gledali filmove.

Drugo, samo ljudi koji imaju zelenu kartu ili drzavljanstvo mogu da dobiju stipendiju. Ti si stranac i od tebe se ocekuje da placas. Nemoj da mazes ovde.

To sto je tebe neko zajebao ne znaci da ce svi biti zajebani. Neki smo dosli ovde kod prijatelja da vozimo, nismo svi dosli kod prvog lika od koga smo videli oglas.
+Quote Post
stefanbojan
post Sep 5 2014, 05:15 AM
Post #5

Dr.

Ovako prvo cu da odgovorim decku koji ni malo nije upucen u bilo kakve slucajeve i ne bi SMEO da ostavlja bilo kakve informacije ovde da ometa druge ljude radi se o NightSky.

Drugari ja treniram fudbal od svoje 10te godine.

PRE POCETKA J1 sam aplicirao za NCAA 1 I NCAA 2 ligu na 100 koledza, POLAGOA SAM SAT I TOEFL testove. nakon toga dobio sam odgovore od trenera u vezi visine stipendije. Moja skolarina je 100% godisnje, ja sam dobio 85%

NAKON J1 VIZE JA SAM DOBIO I20 FORMULAR OD SKOLE SA TIM FORMULAROM GDE PISE KOLIKA MI JE SSTIPENDIJA ITD OTISAO SAM U AMBASADU PLATIO SAM FEE 200$ ZA F1 VIZU PLUS 160$ ZA INTERVJU STANDARDNO STO SE PLACA I DOBIO SAM VIZU NA 2 GODINE, JA SAM DRZAVLJANIN SRBIJE I DOBIO SAM STIPENDIju ovo sto kaze NightSky je ne tacno.

Dalje ovo sto prica NightSky za kamione je tacko UKOLIKO VOZITE KOD NE POZNATIH LJUDI ali nije slucaj da vas uvek tako zajebu.

PONAVALJAM UKOLIKO ZNATE NEKOGA POZNAJETE bilo bi pozeljno da vozite tu ukoliko ne znate vozite idite na sve ili nista dok ne nadjete normalnog gazdu.

Dalje, I.D VISE NE MOZE DA SE VADI U DRZAVI ILINOI NI U CIKAGU PROVALILI SU FORU, JEDINA DRZAVA KOJA JE OSTALA SA J1 DA SE IZVADI JE VASINTON DRZAVA SKROZ NA ZAPADNOJ OBALI..

Inace zelim bas da studiram jer smatram da sa americkom diplomom mogu da radim gde pozelim u svetu i moja diploma sa moga univerziteta je priznata bilo gde u evropskoj uniji. A sada sve zavisi kakva bude poslovna ponuda posle zavrsetka. Nakon zavrsenog koledza postoji mogucnost za OPT to je dozvola za rad na 1 godinu nakon toga moze da se upise MASTER na program INTERSHIPS, nakon toga mozes opet da dobijes OPT, posle toga mozes da upises PhD ( doktorkse studije 2-3-4 godine ) i nakon toga moze firma da ti zavrsi papire i zelenu kartu ..

Sta vas jos interesuje pisite.

Pozdrav
+Quote Post
dushan89
post Sep 9 2014, 01:13 PM
Post #6

Newbie
*

Member No.: 6,975

Pozdrav stefanbojan jel nije problem da ti se javim na PM u vezi WOT, NCAA i studiranja u USA?

Konkretno me vise zanimaju NCAA i studiranje jer sam vec informisan u vezi WOT programa, a ove prve dve stavke me bas zanimaju jer je i meni prolazilo kroz glavu da ostanem u USA ukoliko odem na WOT program.

Pozdrav!
+Quote Post
stefanbojan
post Oct 8 2014, 03:42 PM
Post #7

Dr.

Da bi studirao u usa moras poloziti TOEFL i SAT test u zavisnosti da li si transfer student ili freshman(pocinjes od 1 godine) ukoliko si 1-2 god faksa u srbiji moguc je transver ukoliko 3-4 ne moguce je...... Moras poceti ranije pripreme za koledz i da te prime pa tek onda otici na wark and travel program pa ostati.

NE PREPORUCUJEM DA TE NIKO NE PRIMI NA FAKS DA NEMAS SIGURAN FAKS GDE IDES A DA IDES DA WARK AND TRAVEL SA NAMEROM DA CES TADA NACI FAKS>>>Nema od toga nista.
+Quote Post
t_blue
post Nov 5 2014, 11:25 PM
Post #8

Newbie
*

Member No.: 7,025

Caaooo ljudiiii,

Da li moze neko da mi pomogne vezano za SELF program? Prijavila sam se, idem prvi put... Neki savet, iskustvo? Zelim u Boston, i imam prijatelje tamo, oni bi mi pomogli. Kako mogu da proverim koji poslodavci tamo imaju ugovor sa W&T programom, tj. ''job offer"? mellow.gif
Pomooooziitee miiii drinks.gif
+Quote Post
Milcek
post Nov 6 2014, 03:06 PM
Post #9

Newbie
*

Member No.: 6,991

Ima li neko da je isao u Dakotu preko Experience-a, pa da moze da mi kaze nesto vise o tome?
Hvala unapred smile.gif
+Quote Post
stefanbojan
post Jan 5 2015, 07:40 PM
Post #10

Dr.

xxx
+Quote Post
isterivac
post Jan 8 2015, 08:10 AM
Post #11

Advanced Member

Member No.: 6,921
Job: Luggage handler

Svaka cast za temu! Cuo sam od nekoliko drugara za isti slucaj oko spasioca u Virginia beach. Nekoliko stvari koje bih Vam svima napomenuo pre polaska za USA:
1. Ucesnici WAT programa su nista drugo nego robovska sezonska radna snaga. Satnice koje agencije nude zvuce primamljivo za srpske uslove ali ovde je to zakonski minimum. Sa jednim poslom se jedva krpi kraj sa krajem a o zaradi neke sume i vracanju ulozenog sa jednim poslom nema nista. Ja sam bio na Aljasci preko Ayuse. Manje vise je sve bilo ok, pri prvom sletanju na JFK nas nije niko sacekao nego smo se snalazili kako smo znali i umeli. Prvi dan ili prvih nekoliko dana vam nece platiti rad, nego ce vam reci da je to obuka. Prica da ponesete min 1000$ je laz, bez 1500$ nemojte da krecete jer ce te za nedelju dana ostati bez para jer ima puno troskova u pocetku, depozit za stan, kirija, hrana, poneki taxi, ssn.... Druga stvar, vezana za kamione, ja sam licno usao u kamion prosle godine, TO NIJE LAK POSAO, vecina poslodavaca uredno isplacuje jer mora da isplati, takav je zakon, jer ako poslodavac ne isplati svog vozaca-placa dupli porez. Svakako se treba raspitati u svom poslodavcu pre samog ulaska ali isto tako ako se i spremate uci u kamion morate nauciti neke stvari oko kamiona. Gore sto je napisano "nedelju dana vozis dzabe"- uglavnom prvih mesec dana se vozi dzabe(placena hrana,cigare,,) ali morate da shvatite da je to obuka i da ne vozite sami svo vreme. To je period u kojem se uci, i da covek koji vas obucava vama prenosi znanje koje cete kasnije primenjivati kada sami krenete da vozite. Malo razmislite da li je fer da vam neko plati da bi vas naucio?! Ako imate jos bilo kakvih pitanja vezanih oko wat ili kamiona javite se na pp bez ikakvog ustrucavanja i bez obaveza, prvo treba da pomognemo jedni drugima da ne moramo sve na svojim greskama uciti.
+Quote Post
stefanbojan
post Jan 27 2015, 06:36 AM
Post #12

Dr.

xxx
+Quote Post
Luka2219
post Oct 20 2015, 05:46 AM
Post #13

Newbie
*

Member No.: 7,230

USA location: Wyoming
Job: Front desk

Vratio sam se u septembru u srbiju i zanima da li mogu da apliciram
Za turisticku vizu, jer mi se ide ponovo ali da ne radim?
Hvala unapred
+Quote Post
stefanbojan
post Mar 28 2017, 03:32 PM
Post #14

Dr.

QUOTE(Luka2219 @ Oct 20 2015, 05:46 AM) *

Vratio sam se u septembru u srbiju i zanima da li mogu da apliciram
Za turisticku vizu, jer mi se ide ponovo ali da ne radim?
Hvala unapred

Cao Luka,

Da mozes da apliciras opet za vizu. Srecno.

+Quote Post
stefanbojan
post Apr 14 2018, 04:33 PM
Post #15

Dr.

Stiglo mi je dosta pitanja u inbox pokusacu na sve da odgovorim. Hvala
+Quote Post
stefanbojan
post May 21 2018, 03:53 PM
Post #16

Dr.

Ding
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 14th December 2018 - 07:10 AM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.