IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

www.radiiputuj.com           

Reply to this topicStart new topic
> ZELENA KARTA, dobija se na lutriji
ronga
post Jul 2 2008, 08:03 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
Member No.: 11

Molim vas za pomoć!
Da li je neko od vas mozda aplicirao preko neta za ZELENU KARTU?
Radi se o lutriji koja kosta 39 dolara godinu dana.
Ima vise sajtova, pa kome verovati: www.usagcls.com, www.Usagc.org, www.greencardserbia.com, www.GreenCardExperts.org, www.greencard.com itd.

Unapred hvala! biggrin.gif

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nekako
post Jul 2 2008, 10:43 AM
Post #2

Advanced Member

From: Одмах ту иза угла
Member No.: 207
Job: уживанција

Please Note: There have been instances of fraudulent websites posing as official U.S. Government sites. Some companies posing as the U.S. Government have sought money in order to "complete" lottery entry forms. There is no charge to download and complete the Electronic Diversity Visa Entry Form. The Department of State notifies successful Diversity Visa applicants by letter, and NOT by email. To learn more see the Department of State Warning and the Federal Trade Commission Warning.

Извор

период пријављивања сваке године ти је од почетка октобра месеца до почетка децембра,
у основи је веома лака процедура - потребна ти је скенирана слика у одговарајућем формату и 10ак минута да испуниш потребна поља потпуно бесплатно,
сада ако мислиш да плаћањем имаш веће шансе - слободно плаћај
+Quote Post
Cvele
post Jul 2 2008, 01:53 PM
Post #3

ne zalitaj se, tija znaju finte!!!

From: Vlaška mala
Member No.: 1,208

USA location: na pijac!
Job: ću se vozim s' biciklu!

Kada dodje oktobar mesec, poseti ovu stranicu( http://www.dvlottery.state.gov/ ), sve ti je tamo objashnjeno i potpuno je bespatno.
+Quote Post
dreamer
post Jul 3 2008, 04:21 AM
Post #4

Administrator

Group: Admin
Member No.: 1

USA location: Atlanta

ronga, sve su ti napisali, znaci nemoj da placaj, a imas link koji je Cvele ostavio, i tu ce biti formular u oktobru... I kad budes aplicirao u oktobru 2008, ako budes bio srecan dobitnik, zelenu kartu dobijas tek 2010...

+Quote Post
ronga
post Jul 6 2008, 09:23 AM
Post #5

Member
**

Member No.: 11

HVALA NA INFORMACIJAMA!!!!
+Quote Post
MachineMan
post Aug 12 2008, 09:20 AM
Post #6

Newbie
*

Member No.: 4,424

USA location: bilo gde :)
Job: nesto vezano za sport....

Jel za green card mogu da apliciraju samo cele porodice ili mogu pojedinici?

Pitam jer sam gledao na sajtu koji je neko gore postavio upustva gde se izmedju ostalog traze i slike onoga ko apliciira i slike zene i dece....

Your entry will be disqualified if all required photographs are not submitted. Recent photographs of the following people must be submitted electronically with the Electronic Diversity Visa Entry Form:

you

your spouse

each unmarried child under 21 years of age, including all natural children as well as all legally-adopted children and stepchildren, even if a child no longer resides with you or you do not intend for a child to immigrate under the DV program

Evo link do celog upustva:

http://travel.state.gov/pdf/2009DVInstructions.pdf

Ovo su pravila koja su vazila za DV-2009

Malo mi cudno da pisu da prijave koje nemaju slike zene i dece nece biti prihvacene a u ovom istom upustvu i u prijavi koja se popunjava ima opcija da se izjasnis da li si ozenjen/udata ili ne?

+Quote Post
Visitors
post Sep 21 2008, 07:35 PM
Post #7

Advanced Member

Member No.: 203

Ja sam aplicirao prosle godine, ali nisam dobio zelenu kartu.

U medjuvremenu sam upoznao jednu curu ovde u Nisu koja je tek druge godine dobila zelenu kartu. Do sad je verovatno vec otisla za USA.

Samo hrabro, sto nas vise aplicira, vise ce ljudi odavde dobiti.

Pretprosle godine je dobilo oko 550, prosle oko 610.

Albanci ili imaju jak lobi u amrici ili apliciraju ko ludi, kad 2900 njih dobije zelenu kartu svake godine, a ima ih duplo manje od nas.
+Quote Post
Neat Pure
post Sep 24 2008, 11:45 AM
Post #8

Advanced Member

Member No.: 516

jedan caletov drug 1964.godishte btw, osam godina je igrao, i devete dobio smile.gif ode krajem prošle godine via Chicago, vaistinu lutrija, a kvote verovatno postoje friendly smile.gif and less
+Quote Post
jzd
post Sep 24 2008, 09:32 PM
Post #9

Advanced Member

Member No.: 51

QUOTE(Visitors @ Sep 21 2008, 09:35 PM) *

Albanci ili imaju jak lobi u amrici ili apliciraju ko ludi, kad 2900 njih dobije zelenu kartu svake godine, a ima ih duplo manje od nas.

Batice, broj nema nikakve veze sa lobiranjem. To ti jednostavno Administracija napravi kvotu na osnovu broju ljudi koji su vec dosli iz doticnog regiona (postoje navodno jos neki faktori...). Tako recimo i Bugara dobije godisnje preko 1500, zatim Ukrainaca cak preko 5000 (ukoliko se ne varam...) i to je najvise sto se Evrope tice. Kao kontrast tome, iz Bosne godisnje dobija svega oko 70 ljudi (sada racunaj kakve su moje sanse...).
Bilo kako bilo-lutrija zaista i jeste "LUTRIJA" i svako bi bez obzira na glediste trebalo da aplicira s obzirom da nista ne kosta. Ako "uleti" - NECE DA SE BACI ;-)
Poz
+Quote Post
dzentlmen
post Sep 26 2008, 02:54 AM
Post #10

Advanced Member

Member No.: 595

USA location: ATLANTA
Job: OWNER

Ja sam bas mislio da oni to biraju najbolje pa onda te najbolje stave u bubanj pa izvlace kao na lutriji . . . Ali kad sam saznao kakav sljam je sve dobio zelenu kartu na toj lutriji, e pa zeludac mi se prevrnuo . . .
I sto je najgore, ima mnogo onih koji dobiju to parce papira i vrate se u svoju zemlju i nikada ga ne iskoriste . . .
Koliko samo ima studenata koji studiraju u USA vise od tri pa i cetiri godine ovde i bore se za to parce papira a ne dobijaju ga . . .
Nekom je zivot majka a nekome maceha . . .
POZZ
+Quote Post
Visitors
post Oct 8 2008, 12:29 PM
Post #11

Advanced Member

Member No.: 203

Posto su prijave pocele, ja sam napisao kratak post na mom blogu, vezan za zelenu kartu. Evo linka, pa ko je nov u ovome, nece skoditi da procita neke informacije za pocetak. A za ostalo, zna se, zvanican sajt, tamo je sve najbolje objasnjeno.

Link do posta je
http://usa.geodizajn.com/2008/10/08/zelena...ta-usa-lutrija/

Do bloga
http://usa.geodizajn.com/
+Quote Post
jovka
post Nov 23 2009, 03:04 PM
Post #12

Member
**

Member No.: 4,625

Trenutno traje prijava za green card, negde sam procitala da kao ako se prijavis za green card ovi iz americke ambasade ce te odbiti za J1 vizu. Ja sam ove godine bila u USA na J1 vizi,a ove godine sam prvi put apsolvent i lagano bi dobila J1 i sledece godine, pa me sad strah ako konkurisem za GC da mi nece dati J1. Da li je neko konkuricao ili zna nekoga ko je konkurisao za GC i pored toga je dobio J1??
+Quote Post
blazo032
post Nov 23 2009, 05:40 PM
Post #13

Advanced Member

Member No.: 4,501

USA location: Williamsburg, Virginia
Job: bilo sta

to tome sam i ja razmisljao i definitivno ne zelim da rizikujem
+Quote Post
dekinis
post Nov 23 2009, 08:33 PM
Post #14

Advanced Member

From: Nis, Serbia
Member No.: 4,454

USA location: Videcemo

QUOTE(jovka @ Nov 23 2009, 04:04 PM) *

Trenutno traje prijava za green card, negde sam procitala da kao ako se prijavis za green card ovi iz americke ambasade ce te odbiti za J1 vizu. Ja sam ove godine bila u USA na J1 vizi,a ove godine sam prvi put apsolvent i lagano bi dobila J1 i sledece godine, pa me sad strah ako konkurisem za GC da mi nece dati J1. Da li je neko konkuricao ili zna nekoga ko je konkurisao za GC i pored toga je dobio J1??

Sta bre ti znas??!!! smile.gif)
PS. Ovo GC sam procitao kao Crna gora pa reko sta se bre tripuje ovaa HAHAHA POZZZZDRAVV ZA JOVKU IZ LAKE GEORGA
+Quote Post
Ninj@
post Nov 30 2009, 09:46 PM
Post #15

Advanced Member

Member No.: 87

QUOTE(jovka @ Nov 23 2009, 04:04 PM) *

prijavio sam se ja i dobio j1 bez problema,ali nisam GC sad.gif .....mislim da te dve stvari nemaju nikakve veze.......
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Work and Travel Forum CHAT ROOM.

Lo-Fi Version Time is now: 25th October 2014 - 09:07 PM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.