IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> Povracaj poreza
sendy
post Jan 22 2013, 11:09 AM
Post #241

Advanced Member

Group: Members
Member No.: 5,587

USA location: New York
Job: food runner

QUOTE(zeljko_88 @ Jan 15 2013, 10:53 PM) *

do 15 aprila i da moze da se radi povaracaj i za 2011

Ok. Hvalaa dirol.gif smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zeljko_88
post Feb 25 2013, 12:32 PM
Post #242

Advanced Member

From: Subotica
Member No.: 4,925

USA location: Niagara Falls, NY
Job: waitstaff/kitchen help

Ako jos niste odlucili sta da radite sa porezom koji ste platili u usa...Javite mi se, radim usluzno popounjavanje neophodnih formulara, prihvatljiva cena i novac vam stize cekom na kucnu adresu.
Zainteresovani neka se jave.
Pozdrav
+Quote Post
zeljko_88
post Apr 3 2013, 01:45 PM
Post #243

Advanced Member

Ako ste zaboravili da uradite povracaj poreza jos nije kasno. Rok je do 17 aprila, dokumenta na obradu cu primati do 10 aprila. Za vise informacije slobodno pisite. Tarifa je fiksna 5000 din, do sada prosecan povracaj koji su studenti dobili iznosi oko 85% u zavisnosti od njihove zarade. Poslednji sto je odradjen na zaradu od 6500$ ostvario je povracaj od 98%.
+Quote Post
Bojler
post Apr 3 2013, 04:43 PM
Post #244

Advanced Member

Member No.: 5,786

jel mogu da pocnem da radim povracaj poreza, ako mi jos nije stigla poslednja plata? ...i ni jedan od 4 W-2 biggrin.gif
+Quote Post
zeljko_88
post Apr 4 2013, 12:21 PM
Post #245

Advanced Member

QUOTE(Bojler @ Apr 3 2013, 06:43 PM) *

jel mogu da pocnem da radim povracaj poreza, ako mi jos nije stigla poslednja plata? ...i ni jedan od 4 W-2 biggrin.gif

Mozes, stim da je datum 15 april deadline.
Umesto tvojih w2 se moze slati zamenski formular na kome se objasnjava razlog zasto nisi dobio w2. da li si kontaktirao nekoga od poslodavaca da ti posalju i da li si im ostavio adresu na koju da ti posalju?
Mozes sa zadnjim paycheckom sto imas pa da se uradi procena koja se posalje, oni provere a kada i ako ikada dobijes w2 i ne slazu se cifre onda se mora slati amended return (ispravljeni povracaj), sto znaci da ako ti kojim slucajem isplate vise nego sto treba onda moras slati ispravku i vratiti razliku.
Ti si u svakom slucaju duzan da predas papire sto imas, ako ne predas na vreme onda ti se racuna kamata za promasen rok i to za svaki mesec odredjen procenat, do maksimalnog procenta od 25% za koji ti se umanjuje porez.
+Quote Post
boxy
post Aug 20 2013, 12:54 AM
Post #246

Newbie
*

Member No.: 6,631

Pozdrav svima.

za sada imam samo jedno pitanje:
dok sam u americi, da li imam neke obaveze sto se tice procesa povracaja poreza, ili ceo proces pocinje tek kada se vratim kuci?
+Quote Post
Pedja
post Aug 20 2013, 12:36 PM
Post #247

Njujorker

From: Abu Dhabi, UAE
Member No.: 4,851

nemas nikakve obaveze, samo sacuvaj poslednji paycheck, valjace ti kad apliciras za povracaj.
+Quote Post
Miloshh
post Aug 27 2013, 02:11 AM
Post #248

Advanced Member

Member No.: 6,160

A ona nek W4 forma, jel treba to?
+Quote Post
dante
post Aug 27 2013, 01:16 PM
Post #249

Advanced Member

Member No.: 6,516

QUOTE(Miloshh @ Aug 27 2013, 04:11 AM) *

A ona nek W4 forma, jel treba to?

W4 ti stize u januaru iduce godine. kada se obavi sumiranje stanja iz predhodne godine IRS ti salje W4 na kucnu adresu.

za svaki slucaj sacuvajte paycheck od plate (desava se da w4 obrasci kasne ili da uopste ne stignu zato sto nije navedena prava adresa ili neki drugi razglog)
+Quote Post
Miloshh
post Aug 28 2013, 12:09 AM
Post #250

Advanced Member

Member No.: 6,160

E al pazi, ja sam cuo da taj W4 ili W2, koji je vec, treba da se popuni i potpise pre nego krene da se radi posao. Problem je sto meni poslodavac uopste nije predocio niti pripremio taj dokument.
+Quote Post
johnnie
post Aug 28 2013, 08:11 AM
Post #251

Advanced Member

Member No.: 6,479

USA location: Wildwood, New Jersey

mi smo potpisali w4 pre nego što smo počeli da radimo, ali ja sam onda promenio posao i kod drugog poslodavca nisam potpisao w4. jel treba da mu tražim to?
+Quote Post
dante
post Aug 28 2013, 02:57 PM
Post #252

Advanced Member

Member No.: 6,516

grkom sam upisao 4 umesto 2.
dakle taj obrazac se zove W2 obrazac i na njemu pise koliko si ukupno zaradio i koliko si platio porez.

koliko se secam IRS te podatke uzima sa RADNE PONUDE tj DS obrasca tako da ti nikako ne mozes da popunis w2 obrazac. nea.gif
za sve sto vam nije jasno pozovite vasu agenciju.
+Quote Post
boxy
post Sep 6 2013, 02:40 AM
Post #253

Newbie
*

Poz ljudi.

Ja sam se sad jako istripovao?
Da li ima neka razlika izmedju W4 i W2 form? Posto vidim da se koriste oba, ili se koriste greskom?

Koliko sam 'saznao' taj W4 form treba da se popuni pre nego sto krenes da radis, da bi poslodavac znao da oces da vracas taxe kad se vratis kuci...

ili ako moze neko da me ispravi, i da mi kaze sta mi treba uopste da uradimo u vezi povracaja taxi, dok smo u americi?
+Quote Post
MilicaA
post Sep 8 2013, 09:53 AM
Post #254

$TaxUS1 - J1 Tax Return $60
*

Member No.: 6,641

USA location: Chicago
Job: Bookkeeping

QUOTE(boxy @ Sep 6 2013, 02:40 AM) *

Poz ljudi.

Ja sam se sad jako istripovao?
Da li ima neka razlika izmedju W4 i W2 form? Posto vidim da se koriste oba, ili se koriste greskom?

Koliko sam 'saznao' taj W4 form treba da se popuni pre nego sto krenes da radis, da bi poslodavac znao da oces da vracas taxe kad se vratis kuci...

ili ako moze neko da me ispravi, i da mi kaze sta mi treba uopste da uradimo u vezi povracaja taxi, dok smo u americi?

Cao

Da ima razlika W4 popunjavas kad se zaposljavas, tu napishesh poslodavcu koliko koliko poreza da ti odbija od plate (ima neka tabela po kojoj onda racunaju). Znaci to ti dajes poslodavcu.
W2 je poslodavac duzan da posalje tebi 31. januara naredne godine I tu navede koliko ti je isplatio I koliko poreza zadrzao I uplatio drzavi od tvoje plate. W-2 je osnov za Tax return.

Najvaznije je da ZADRZITE OTVOREN RACUN na koji su vam uplacivali platu, onda povracaj poreza dobijete nakon dve nedelje kao I svi Amerikanci.
Nadam se da sam pomogla ako ima jos pitanja slobodno pitajte.

Nasa firma u Chicagu TaxUS1 radi takse za studente koji su doshli na J1 vizu.
Kontakt osoba u Beogradu je Miroslav Cuk 064/110-4431 email: cuk.miroslav@gmail.com

Pozdrav
+Quote Post
boxy
post Sep 9 2013, 04:53 PM
Post #255

Newbie
*

Sto se tice racuna na koji su mi uplacivali, nisam imao taj slucaj, jer sam dobijao cek.
+Quote Post
MilicaA
post Sep 10 2013, 10:53 AM
Post #256

*

QUOTE(boxy @ Sep 9 2013, 04:53 PM) *

Sto se tice racuna na koji su mi uplacivali, nisam imao taj slucaj, jer sam dobijao cek.

Nachin refundacije poreza birash sam, moze chekom ili na rachun.
Ja volim na rachun zato sto je brze (npr meni su stigle pare ove godine od Federalnog poreza za 10 dana, a State je malo sporiji mozda 3 nedelje). Kada sam letos dizala pare u Beogradu na bankomatima Intese uzeli su mi 10 dolara za proviziju a kurs je bio odlican.

Ali ko nema rachun moze I chekom znachi.

Ako ima pitanja slobodno pitajte..............Ja sam knjigovodja i zivim u Evanstonu, IL blizu Chicaga.

Pozdrav
+Quote Post
Zokinho
post Oct 25 2013, 09:40 AM
Post #257

Advanced Member

From: Novi Sad
Member No.: 6,402

USA location: North Dakota

Da li neko zna koliko ce mi uzeti od tog poreza drzava USA, jer sam cuo da uzimaju neki procenat ako zarada premasi nekih 7000-8000 u jednom restoranu....
+Quote Post
MilicaA
post Nov 2 2013, 12:20 PM
Post #258

*

QUOTE(Zokinho @ Oct 25 2013, 09:40 AM) *

Da li neko zna koliko ce mi uzeti od tog poreza drzava USA, jer sam cuo da uzimaju neki procenat ako zarada premasi nekih 7000-8000 u jednom restoranu....

Ako si vec bio u USA onda su ti vec uzeli porez (tj. zadrzali porez iz plate) i to mozes da vidis na Pay slip, zavisi od toga kako si popunio W4 kad si pochinjao sa radom.
Na W4 sam odredjujes koliko withholding allowances hoces i za drzavnu i federalnu taksu.

Ne znam u kojoj si drzavi bio i kako si popunio W4 tako da ne znam tachno da ti kazem koliko je to poreza.
Studenti koji dolaze sa J1 vizom ne placaju FICA (Medicare i Social Security) taksu, nego samo Federal i State Income Tax.

U svakom sluchaju ako uradis Tax return vratice ti se deo poreza koji si vec platio. Ako ti treba pomoc oko toga javi se na na mail milica@fluxbookkeeping.com
+Quote Post
milosdjuka
post Apr 7 2015, 12:35 AM
Post #259

Newbie
*

Member No.: 6,768

USA location: MA
Job: prepcook

*povracaj poreza 2014god.*
Da li bi neko magao da mi pomogne, verujem da postoje ljudi koji jos uvek nisu izvrsili povracaj poreza ne zeleci preko agencija da izvrse uslugu placajuci ogromne provizije. Zamolio bih sve koji poznaju nekoga i oni koji rade povracaje u normalnim ciframa za nas studente da me kontaktiraju preko pm ili neka napisu javno.
Hvala i pozdrav
+Quote Post

13 Pages V « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 17th February 2020 - 07:54 PM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.