IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V « < 7 8 9  
Reply to this topicStart new topic
> Odgovaram na pitanja ako nekoga neko nesto zanima?, Zelim da pomognem i vama jer sam bio u istoj situacijji....
Deshi Des
post Feb 7 2012, 02:09 AM
Post #161

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 5,606

USA location: Hawaii
Job: Konobarica

QUOTE(Troter @ Feb 6 2012, 06:16 PM) *

zelis turisticki otici tokom poslednjeg meseca, ili da radis tokom prcih tri do cetiri meseca?

Išla bi raditi tamo. Nadam se sredinom ili krajem Juna. Ovisi o ispitima.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sreten
post Jan 30 2013, 12:35 PM
Post #162

Newbie
*

Member No.: 6,403

jel moze neko ko je bio u Provincetown-u da se javi, treba mi pomoc : )
+Quote Post
fenixkg
post Jan 25 2016, 11:57 AM
Post #163

Newbie
*

Member No.: 7,267

USA location: Cikago
Job: u oblasti sporta

QUOTE(technotronic @ May 20 2011, 04:50 AM) *

Sto se tice J1 mozes cak da je produzis i u usa ,postoji J1 na godinu dana ,stim da cekas odg sve dok cekas odg ti si ok ..

Takodje i za turisticku sve dok cekas odg. .ok si ..

Sto se tice azila u pravu si ,prva godina ..ali takodje postoje slucajevi i posle 2 godine da su uspeli uz pomoc advokata da urade takodje azil
Ne nemozes dobiti f kada si na turistickoj vizi ,cak ni kada ti istekne J1 nemozes dobiti F1,sto se tice turisticke veoma teska ,cak u nekim drzavama nemozes ni vozacki da polazes sa tom vizom ,tj odobre ti vozacki na koliko ti traje viza..

Zeleo bi te pitati ako mi mozes reci oko azila kako se moze predati i sta se treba sve izvaditi pre nego sto se ode u usa ?
od 10 stavki bese trebas zadovoljavati 3 stavke ili da spadas u 10 % najboljih u necemu amerikanaca i mozes prilagati za imigraciono. Posto sam prof sportista i spadam u tu grupu a dobio sam tur na 10 god
+Quote Post
maui
post Jan 25 2017, 06:24 PM
Post #164

Newbie
*

Member No.: 7,352

USA location: nevada
Job: koji god

Evo ako meni neko moze da pomogne,ucinio bi mi veliku uslugu. ohmy.gif
Koga mrzi da cita sve neka predje na zadnje pitanje..

Imam zakazan intevju sa hayatt hotelom lake tahoe,nevada. Moja zelja je bila SF ali su mi rekli da zaboravim jer nista necu vratiti zbog visokih cijena. Kao najbolje resenje je bio lake tahoe. Ljudi moji, meni se place kad citam komentare po grupama,svi savjetuju da izbjegavamo to mjesto jer je kao selo, medvjedi i ostale zivotinje lagano setaju. Priroda je lijepa,to je super, ali opet nisam luda za divljim zivotinjama s obzirom da cu morati da idem biciklom do posla i slicno. Moguce je da me samo panika hvata pa sve preuvelicavam, stvarno ne znam. Ali ne bih voljela da odem u Ameriku u mjesto koje mi se nece svidjeti( valjda),gdje necu nesto zaraditi jer je puno studenata a malo mjesto, a mislila sam da 5.mjesec idem na kubu i vratim ulozeni novac.. sta mi preporucujete?izvinjavam se ako davim, ali ne znam nikoga ko ide, pa ako je neko raspolozen, neka pomogne..

Je li neko imao iskustva sa hayattom, lake tahoe?
+Quote Post
lujo
post Jan 27 2017, 12:10 PM
Post #165

Newbie
*

Member No.: 7,353

ćao ljudi, ima li tu jos koga zivog?

ja cu ove godine prvi put na w&t i imam more pitanja.

Pa hajmo redom...
1.) koliko novaca je potrebno zaradit da bi vratio ulozene pare i prezivio tamo?
dakle znam da je prosjecna satnica 7$, da je prosjecno stan 100$ na tjedan u turistickim mjestima ?? 7x40h tjedno=280$, dakle ostalo bi mi samo 180$ tjedno, jos hrana i troskovi, kako s tim prezivit i sacuvat si za grace period?

ovi koji su vec bili, kakve poslove da trazim, odnosno uzimam u obzir?
gdje cu najbolje zaradit, dobar sam radnik, marljiva, mogu sve radit nije mi nista problem.

pomagajte ljudi! unapred hvala.
+Quote Post
koksss
post Mar 22 2017, 11:24 PM
Post #166

Newbie
*

Member No.: 7,368

USA location: Cedar Point , Ohio
Job: Games attendant

QUOTE(technotronic @ Jan 25 2010, 02:48 AM) *

Sta vas god zanima postavite mi ovde pa cu vam odgovoriti na pitanje?

Zdravo zovem se Vuk biggrin.gif imam pitanje pa ako imas informacije bio bih zahvalan za odgovor biggrin.gif student sam trece godine jednog privatnog fakulteta u CG koji se zasniva na principu 3 + 1 ... treca sam godina , zavrsio sam i 5 semestar sa svim polozenim ispitima u roku ..Kod nas ide u 6-om semestru studentska praksa na osnovu koje radimo integralni rad pa tek nakon njega diplomski ... interesuje me da li ja mogu budem ucesnik work and travel programa , s tim da bih diplomski radio po povratku iz usa ?? hvala unaprijed za odgovor smile.gif
+Quote Post
EsiMiBobaN
post Apr 13 2017, 03:12 PM
Post #167

Newbie
*

Member No.: 7,369

Pozdrav ljudi,
ako je neko imao slicnu sitaciju kao i ja,zamolio bih ga da mi pomogne kako zna i ume
E ovako,89' sam godiste,trenutno sam 2 godina faxa (upisao ga 2015) i imam ociscenu celu 1 godinu,a u 2 sam korektan imam 7/10 ispita. Prijavio sam se na W&T program i imam viziranje 5 maja.
2013 godine sam aplicirao za H2B program i odbili su me,iz kog razloga nemam pojma. E sada mene zanima koja mi je prolaznost i kojim pitanjima bih mogao da se nadam u abasadi?
Unapred hvala.
+Quote Post
jovan_viza
post Apr 28 2017, 02:28 PM
Post #168

Newbie
*

Member No.: 7,306

QUOTE(EsiMiBobaN @ Apr 13 2017, 04:12 PM) *

Pozdrav ljudi,
ako je neko imao slicnu sitaciju kao i ja,zamolio bih ga da mi pomogne kako zna i ume
E ovako,89' sam godiste,trenutno sam 2 godina faxa (upisao ga 2015) i imam ociscenu celu 1 godinu,a u 2 sam korektan imam 7/10 ispita. Prijavio sam se na W&T program i imam viziranje 5 maja.
2013 godine sam aplicirao za H2B program i odbili su me,iz kog razloga nemam pojma. E sada mene zanima koja mi je prolaznost i kojim pitanjima bih mogao da se nadam u abasadi?
Unapred hvala.

Ne bih da te obeshrabrim, ali šanse ti nisu neke s obzirom da si odbijen 2013. Doduše i prošlo je 4 godine. Ono što mogu da ti kažem jeste da nikako ne govoriš da ideš u USA iz finansijskih razloga.
+Quote Post
milos996
post Jun 27 2017, 02:46 PM
Post #169

Newbie
*

Member No.: 7,371

Pozdrav ljudi smile.gif
Treba mi pomoc u vezi jedne nedoumice smile.gif

Ja sam Milos, imam 20 godina, rodjen sam 1996. godine. U oktobru krecem na prvu godinu fakulteta, tacnije na Fakultet za poslovne studije i pravo, smer bezbednost. Pravio sam dve godine pauze posle srednje skole, tako da ce mi prva akademska godina biti 2017/18.

Pravio sam dve godine pauze izmedju srednje skole i fakuleta, pa se pitam da li ce to biti problem za prijavu i na viziranju? Te dve godine iskoristio sam za rad u dve firme.

Da li ce to biti problem pri prijavi i pri viziranju? Znate li neke konkretne primere?

MIslim, ja kad budem aplicirao, necu biti na obnovljenoj godini, i slicno, vec na redvonoj koju sam i upisao, samo sto sam jednostavno pravio dve godine pauze smile.gif

Hvala unapred, Milos
+Quote Post
dante
post Sep 22 2017, 10:25 AM
Post #170

Advanced Member

Member No.: 6,516

QUOTE(milos996 @ Jun 27 2017, 04:46 PM) *

Pozdrav ljudi smile.gif
Treba mi pomoc u vezi jedne nedoumice smile.gif

Ja sam Milos, imam 20 godina, rodjen sam 1996. godine. U oktobru krecem na prvu godinu fakulteta, tacnije na Fakultet za poslovne studije i pravo, smer bezbednost. Pravio sam dve godine pauze posle srednje skole, tako da ce mi prva akademska godina biti 2017/18.

Pravio sam dve godine pauze izmedju srednje skole i fakuleta, pa se pitam da li ce to biti problem za prijavu i na viziranju? Te dve godine iskoristio sam za rad u dve firme.

Da li ce to biti problem pri prijavi i pri viziranju? Znate li neke konkretne primere?

MIslim, ja kad budem aplicirao, necu biti na obnovljenoj godini, i slicno, vec na redvonoj koju sam i upisao, samo sto sam jednostavno pravio dve godine pauze smile.gif

Hvala unapred, Milos

odgovorio sam ti na drugoj temi.
+Quote Post

9 Pages V « < 7 8 9
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 19th October 2017 - 07:25 AM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.