IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Closed TopicStart new topic
> Lake Placid, NY, 12946
ramirezz
post Feb 18 2008, 06:03 AM
Post #1

Marko Vukojević

Group: SuperModerator
From: Kruševac
Member No.: 1,970

USA location: white house
Job: prvi sprski crnac

Prvo pročitajte ovo: http://www.workandtravelforum.com/forums/i...p?showtopic=534[b]

ovako....Lake Placid je planinsko olimpijsko selo na severu SAD-a, sa otprilike 2000 stanovnika. Za vreme letnje sezone prilicno je puno turista. Ima jednu glavnu ulicu u kojoj su sva desavanja, restorani, hoteli, diskoteke i sl...Postao je neverovatno popularan poslednjih par godina, tako da je ovog leta bio pun W&T studenata, pretezno Srba i Rusa. Ima dva prelepa jezera: Lake Placid i Mirror Lake. Idealno mesto za porodicni odmor.....Restorani su sa pogledom na Mirror Lake.....prelepo.....Posto je planinsko podrucje, noci su malo hladnije, ali preko dana mozete opusteno da se kupate u jezeru....Nocni zivot je siromasan....Utorkom i cetvrtkom izlazi se u nocni klub " Roomers", utorkom u pivnicu, a petkom smo organizovali evropske zurke u klubu "Wise guys". Ponedeljak je rezervisan za kuglanu, i to je sve od nocnog zivota. Veoma bezbedno i mirno mesto.....ja sam radila u restoranu "Jimmy's 21" kao konobarica. Nisam imala drugi posao posto sam u tom restoranu radila po ceo dan, i rucak i veceru...Gazda je Crnogorac, inace ta familija ima preko 40 restorana sirom Amerike, i u Lake Placid-u drze 4 restorana. Oni su divni ljudi, uvek spremi da pomognu nasim studentima....Restoran je na cetiri sprata sa pogledom na Mirror Lake. Sluzi se italijansko-americka hrana i naravno sve vrste alkoholnog i bezalkoholnog pica. Konobaru pomaze buser u postavljanju stolova, sklanjanju prljavih tanjira i casa, donosenju hleba i masla, nalivanju vode gostima,poliranju escajga i casa....Pice pravi sam barman,a hrana stize liftom iz kuhinje sa donjeg sprata. Pravi timski rad....Gazda je uvek prisutan i on smesta goste i nadgleda radnike.Plata za konobare je $4.75 po satu + tips, koji varira od 100-250 za vece(malo li je). Zivela sam u stanu u zgradi koju je drzao gazda restorana i kirija je bila $250 mesecno. Najvise studenata je zivelo u toj zgradi i zgradi preko puta koju , takodje, drzi taj gazda. Ostali koji su radili u hotelu imali su dom....Uglavnom nije tesko naci smestaj,jer ima dosta stanova za iznajmljivanje,a vece kompanije imaju i studentske domove....Malo je teze pronaci drugi posao, posto je svake godine sve vise studenata koji dolaze u L.P. i svi bi oni po 2 posla...A L.P. je ipak jedno selo...Uglavnom su poslovi koji se nude studentima: housekipping, bussing, hostessing, sales help...Tesko je dobiti posao konobara ukoliko si prvi put u L.P.,jer ima dosta studenata koji su tu vec 2-3 godine za redom, tako da oni imaju prednost za bolje poslove, naravno i placenije....
Toliko od mene...nadam se da je dovoljno.....
pozdrav
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 28th January 2020 - 06:01 PM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.