IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Closed TopicStart new topic
> Ideja ovog pod-foruma, opšte smernice
ramirezz
post Feb 17 2008, 11:37 PM
Post #1

Marko Vukojević

Group: SuperModerator
From: Kruševac
Member No.: 1,970

USA location: white house
Job: prvi sprski crnac

Palo mi je napamet da sakupim iskustvo mojih poznanika, koju su bili na W&T i sličnim programima, i postavim ih ovde. Primetio sam da je ljudima, uglavnom, najbitnije kakvo je mesto u kome će raditi, pa je zbog toga ovo iskustvo sortirano po lokacijama.

U ovom pod-forumu, da bi se izbegao haos, nije moguće pokretati nove teme. Takođe, nije moguće komentarisati tekstove u oviru teme gde su postavljeni. Diskusija o lokacijama će se voditi na sledeći način: Za svaku lokaciju za koju imamo opis postojaće dve teme; jedna, koja sadrži sve sakupljene opise i koja će biti zatvorena za komentare; i druga, koja će biti za diskusiju o toj lokaciji. Znači, kada pokrenem temu Nantucket, MA, 02554 pokrenuću i temu Nantucket - diskusija.

Napisao sam kratak tekst i listu pitanja i poslao mojim poznanicima. Apelujem na sve koji imaju poznanike sa relevantim iskustvom, da im pošalju isti tekst sa pitanjima, kako bi sakupili što više informacija o raznim lokacijama u USA. U interesu nam je da sakupimo što više tekstova o svakoj lokaciji kako bi imali što objektivniju sliku.

Tekstove koje sakupite možete poslati na mejl { marko_ks na yahoo.com }, ili preko PM-a u okviru foruma.

Hvala svima koji doprinesu ovoj ideju na bilo koji način.

Evo teksta koji možete poslati svojim poznanicima:

Svrha ovog upitnika je da se studentima, koji idu u Ameriku, pruži što više informacija o konkretnim mestima, kako bi se lakše opredelili za ponuđene im poslove. Kao što i sami znate, mnogo je pitanja u glavi jednog studenta koji prvi put ide na Work and Travel program. Samo se setite kako je vama bilo.

Odgovori će biti postavljeni na forumu http://www.workandtravelforum.com/forums/ Identitet osobe koja je pisala tekst neće se objaviti.

Na pitanja je poželjno što opširnije odgovoriti.

1. Nešto o mestu gde ste radili. (Ime mesta i lokacija. Vaš lični utisak.. priroda, ljudi, klima, noćni život)

2. Gde ste radili? (ime kompanija...)

3. Opis i utisak koji je na vas ostavila kompanija/e (koliko je velika, čime se bavi, koliko radnika, kako tretiraju radnike, kakva je "klima" među zaposlenima)

4. Šta ste radili? (koji posao)

5. Opis posla, (kako je izgledao jedan običan dan)

6. Kolika je zarada na poslu?

7. Smeštaj (koliko je teško naći? koja je cena? koji je kvalitet? da li je standardno da poslodavci obezbeđuju smeštaj?)

8. Nalaženje dodatnog posla. (koliko je ovo teško? kakvi se poslovi nude?)

7. Ako imate potrebu, možete napisati bilo šta što nije pokriveno ovim pitanjima.

Hvala!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 5th August 2020 - 01:04 PM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.