IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Da li je nekoga SAD kompanija pozvala na J1 vizu
Good Spirit
post Sep 13 2009, 03:12 PM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
From: Belgrade
Member No.: 88

USA location: Atlanta
Job: Lifeguard

Relativno sam upućen šta je J1 viza i čemu služi, takođe sam i sam imao jednom J1 vizu, ali to je bilo preko Work and travel programa.

Ono što mene interesuje, da li je moguće da mene privatna kompanija pozove na J1 vizu da radim za njih recimo 3 meseca.

Interesuje me samo da li je to pravno moguće.

Ja sam 2007. godine bio na J1 vizi i radio sam za privatnu kopmaniju, ali to je bilo kao što sam već napomenuo preko W&T programa, takođe moja devojka ide sada na poziv jednog univerziteta na J1 vizu. Ali nikako da negde nađem da mi neko potvrdi da li privatna kompanija (a da nije univerzitet) može u ovom trenutku mimo tog W&T programa da mi izađe u susret.

Naravno ako neko zna da može, lepo bi bilo da podeli informacije ako zna kakva je procedura za firmu odnosno mene.

Ono što je npr. moja devojka dobila je i što joj je jedino bilo nepohodno je DS2019 i Offer letter u kome piše da je oni pozivaju na toliko i toliko u svojstvu toga i da joj je plaćeno toliko.

Hvala
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 18th August 2019 - 01:37 PM

Napomena: Odgovornost za sadrzaj tekstova napisanih na ovom forumu kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo autori tekstova ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja svakog teksta.